خزعلی با وزیر خانواده ایتالیا دیدار کرد

خزعلی با وزیر خانواده ایتالیا دیدار کرد

به گزارش سراج24؛ معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده  عصر دوشنبه به وقت محلی در حاشیه شصت و ششمین نشست کمیسیون مقام زن در سازمان ملل متحد با این مقام اروپایی دیدار و گفتگو کرد.
وزیر فرصت های برابر و خانواده ایتالیا در این دیدار با توجه به وضعیت آسیب پذیر زنان در شرایط مختلف خصوصا شرایط اقلیمی و تغییرات آب و هوایی و زیست محیطی و نیز همه گیری بیماری کووید -۱۹، خواستار رسیدگی به وضعیت آنان در چنین شرایطی شد.

این مقام اروپایی هدف از اجلاس کمیسیون مقام زن را کمک به زنان و رفع آسیب هایی دانست که در شرایط حاد و ویژه متوجه آنان است.

معاون رئیس جمهوری ایران در امور زنان و خانواده نیز با تاکید بر آسیب پذیر بودن زنان در بلایا و لزوم کمک رسانی به آنان اظهار داشت: زنان ایرانی در همین شرایط ویژه و بلایا، از بهترین افرادی بودند که از اقشار آسیب پذیر جامعه آسیب زدایی کردند.

خزعلی تصریح کرد: زنان ایرانی به ویژه زنان خانه دار در شرایط بیماری همه گیر کووید -۱۹  بیشترین کمک را برای رسیدگی به زنان سرپرست خانوار، تهیه ماسک، کمک‌های نقدی و حمایت از بیماران کرونایی به عهده گرفتند.

دکتر انسیه خزعلی معاون رئیس جمهوری ایران در امور زنان و خانواده برای شرکت در شصت و ششمین نشست کمیسیون مقام زن در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک حضور یافته است.

به گزارش ایرنا، شصت و ششمین دور از نشست های سالیانه کمیسیون مقام زن بعد از دو سال وقفه به دلیل شیوع کرونا از روز دوشنبه  ۱۴ مارس (۲۲ اسفندماه ۱۴۰۰) در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شده است.

این نشست که  تا ۲۵ مارس ۲۰۲۲ (۵ فروردین ۱۴۰۱ ) ادامه خواهد داشت با حضور رهبران و مقامات عالی رتبه حوزه زنان کشورها برگزار شده است.

نشست امسال کمیسیون مقام زن با عنوان «دستیابی به برابری جنسیتی و توانمندسازی همه زنان و دختران در زمینه تغییر اقلیم سیاست ها و برنامه های کاهش خطرات زیست محیطی و بلایا » برگزار می شود.

کمیسیون مقام زن یکی از اولین نهادهای بین‌المللی است که ذیل شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد به منظور تصمیم گیری و سیاستگذاری برای بهبود شرایط زنان در جای جای دنیا ایجاد شده است.

این کمیسیون اصلی ترین رکن بین‌المللی است که در خصوص کلیه مسائل مرتبط با زنان، پیشنهادات و گزارش های خود را به دبیرکل سازمان ملل متحد، ارائه کرده و در موارد ضروری برای جلوگیری یا کاستن از موارد نقض حقوق زنان اقدامات فوری صورت می دهد.

اخبار مرتبط

آزادی زنان در اسلام در خدمت تکامل اجتماعی آنهاست

دستور رئیسی برای پرداخت تسهیلات ویژه ازدواج به دهه شصتی ها

هر آنچه باید از بیماری ام اس بدانیم/ زنان بیشتر مبتلا می شوند

0 نظر

ارسال نظر

capcha