از مقابل خانه هنرمندان؛

پیکر زنده‌یاد علیرضا غفاری تشییع شد/ مردی که انرژی می‌بخشید

پیکر زنده‌یاد علیرضا غفاری تشییع شد/ مردی که انرژی می‌بخشید

به گزارش سراج24؛ مراسم تشییع پیکر زنده یاد علیرضا غفاری مجری رادیو و تلویزیون و منتقد سینما امروز یکشنبه ۲۲ اسفند در مقابل خانه هنرمندان برگزار شد.

اجرای این مراسم را کیوان کثیریان مدیر روابط عمومی خانه هنرمندان بر عهده داشت و شروع مراسم با قرائت آیاتی از قران در توسط مرتضی یراق‌بافان بود.

کثیریان در سخنان کوتاهی به خانواده این گوینده و مجری پیشکسوت صداوسیما تسلیت گفت و بیان کرد: ایشان خیلی زود و ناگهانی از میان ما رفتند و یادشان همیشه بین ما باقی خواهد بود.

سپس مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران در سخنانی عنوان کرد: علیرضا غفاری چند سالی به عنوان روابط عمومی در خانه هنرمندان ایران حضور داشت، بسیاری از مردم او را می‌شناختند و در زمانی که فقط تلویزیون یک شبکه داشت جزو مجریان تراز اول تلویزیون بود. در زمانی بود که تنها شبکه اول را داشتیم.

وی با اشاره به ویژگی‌های رجبی معمار تصریح کرد: او نازک بین و ظریف نگر بود و محفوظات فراوانی داشت، همچنین از قلم توانایی برخوردار بود و کلمات نغزی به کار می‌بست.

رجبی معمار یادآور شد: او بمب انرژی و پر از امید و روحیه بود و در اطراف خود این انرژی را پخش می‌کرد. خبر درگذشت او برای همه ما سخت است و برای همسر و دختران نازنینش قطعاً سخت‌تر است. با این حال در برابر تقدیر الهی چاره‌ای جز تسلیم نداریم.

وی اضافه کرد: ما غیر از خوبی از این هنرمند به یاد نداریم. او خوش‌قلم و خوش‌سلیقه بود و هنرمندی اهل رشته‌های تئاتر، سینما، تجسمی بود.

در این مراسم بخشی از اجرا و شعرخوانی غفاری در برنامه تلویزیونی «رادیو هفت» نمایش داده شد.

همچنین در ادامه مراسم کثیریان متن پیام محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی را برای حضار قرائت کرد که در متن آن آمده بود: «درگذشت ناگهانی مجری توانمند سینما و منتقد برجسته موجب تاسف و تاثر شد. ضمن عرض تسلیت ضایعه درگذشت این چهره خاطره‌ساز، مجری دوران دفاع مقدس با صدای پرشور و مدیر تلاشگر به دوستان، آرزوی رحمت واسعه برای آن مرحوم و صبر و اجر برای بازماندگان مسالت می‌نمایم.»

در ادامه هوشنگ توکلی بازیگر تئاتر و تلویزیون پشت تریبون قرار گرفت و در سخنانی بیان کرد: خیلی سخت است برای مرگ برادر سخن گفتن برای رفیقی که رفاقت‌ش پنجاه ساله است.

وی ادامه داد: سال ۵۳ که تئاتر شهر را بازسازی می‌کردیم، هنرمندی بزرگ او را که جوانی مشتاق به بازیگری بود، به من معرفی کرد. با او آشنا شدم که بسیار باهوش و راست‌قامت بود.

توکلی اظهار کرد: او فروتنانه ۴۰ سال مقابل مردم تعظیم کرد، رزومه او را خیلی‌ها حتی نمی‌توانند بخوانند.

توکلی همچنین گفت: جناب غفاری همه وجودش بازیگری به مفهوم مطلق بود و اگر مجری و گوینده شد چون می‌خواست خلایی در حوزه بازیگری را پر کند. ما در اواخر دهه هفتاد موفق شدیم مجموعه‌ای را کار کنیم و نقشی را به آقای غفاری بدهیم که متاسفانه فقط یک‌بار پخش شد. آثارش را در آینده نشان می‌دهیم که ببینند چقدر توانا بود و همه را شگفت زده کرده بود.

ایرج راد رییس شورای عالی خانه هنرمندان ایران نیز یادآور شد: نقد او سازنده و تاثیرگذار بر گروه اجرایی و هنرمندان بود، هر اثر هنری را می‌شکافت و تفکر نهفته در آن را عیان می‌کرد. شاعر بود و با متانت و عشق خود مسئولیت‌های فراوانی را که زمینه ساز توسعه فرهنگ و هنر بود، برعهده گرفت.

در ادامه این مراسم محمد حاتمی بازیگر، مجید نیامراد طراح صحنه و از دوستان نزدیک غفاری، جعفر گودرزی رییس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران سخن گفتند.

در پایان مراسم بعد از اقامه نماز بر پیکر علیرضا غفاری به امامت حجت الاسلام محمود دعایی، پیکر او برای خاکسپاری در قطعه هنرمندان، راهی بهشت زهرا (س) شد.

اخبار مرتبط

ویدئو/ مدافعان حرم؛ دل دادگان راه حسین(ع)

پای مریل استریپ با «شکارچی گوزن» به خانه هنرمندان ایران باز می‌شود

عسگرپور مدیرعامل خانه هنرمندان شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha