سالک:

"جهاد تبیین" پایه‌های نظام را قوی می‌کند

"جهاد تبیین" پایه‌های نظام را قوی می‌کند

به گزارش سراج24؛ حجت الاسلام احمد سالک درباره لزوم تقویت قدرت ملی به برنامه "رویداد" گفت: این موضوع برای چندمین بار در جلسه خبرگان توسط رهبری مطرح شد و مبانی قدرت عبارت است از ایمان به قدرت لایزال الهی و تکیه بر قدرت خداوند.


وی با اشاره به قدرت ملی که رهبری بر آن تاکید داشتند، گفت: اگر از نظر اعتقادی پایه های جامعه قوی باشد، بی تردید جامعه ای قدرتمند سامان می گیرد.نکته دوم شناخت ظرفیت هایی است که در قالب نعمات الهی در اختیار داریم؛ از جمله نیروی انسانی جوان و استعدادهای خلاقانه که به معنای تکیه بر قدرت جوانان مومن، متعهد و خلاق است.

به گفته سالک امروز شاهد این مهم در شرکت های دانش بنیان هستیم که تکیه بر جوانان مومن و خلاق دارد.

وی مدیریت و تدبیر را از دیگر الزامات دانست که باید بدان دقت نمود؛ یعنی بدون برنامه ریزی و تکیه بر ظرفیت های داخلی نمی توان به کشوری قوی دست یافت.

سالک مسئله دیگر را شناخت دقیق از مخاطبان داخل و خارج کشور دانست؛ امروز در کشوری زندگی می کنیم که جهان به دهکده ای تبدیل شده و باید از مخاطبان آن شناخت کافی داشته باشیم تا ایرانی قوی و با اقتدار را مورد توجه قرار دهیم.همچنین اطلاع رسانی مستند از پیشرفت ها را باید در دستور کار قرار دهیم؛ جوانان ما فضا را تسخیر کرده اند که قدرت ماهواره ای ما را در زمینه های مختلف نشان می دهد.

وی با بیان این که اطلاع رسانی در راستای جهاد تبیین نقش اساسی در پایه های قدت جمهوری اسلامی خواهد داشت، گفت: جامعه باید در مقابل فریب کاری استکبار بیدار شود تا مسیر انحرافی را بشناسد.

سالک همچنین تاکید کرد که باید توان نمایش قدرت خود را در عرصه جهانی داشته باشیم و گفت: مجموع این مسائل ایران قوی را به نمایش خواهد گذشت.

وی همچنین درباره سبک زندگی برای دستیابی به ایران قوی گفت: در بیانیه گام دوم که 30 محور دارد، یکی از توصیه ها به سبک زندگی ایرانی اسلامی می پردازد که به معنای پرهیز دادنِ جامعه توسط نخبگان و خواص از سبک زندگی غربی است. این سبک زندگی به مسائل مادی و خوشگذرانی نیم نگاهی دارد و از مسائل معنوی پرهیز می کند؛ لذا اگر سبک زندگی ایرانی اسلامی ناظر بر سنت های ملی سامان یابد، گرفتار فرهنگ غرب نمی شویم.

اخبار مرتبط

ویدئو/ اهمیت مسئله «تبیین» در جهان امروز

دو راهکار خنثی‌سازی شبهه‌های دشمن درباره نقش منطقه‌ای ایران

جهاد تبیین را گرفتار دست‌انداز‌های اداری و حکومتی نکنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha