حبس در انتظار خاطیان چهارشنبه‌سوری/ ۲ تا ۶ سال حبس برای خرید و فروش مواد محترقه

حبس در انتظار خاطیان چهارشنبه‌سوری/ ۲ تا ۶ سال حبس برای خرید و فروش مواد محترقه

به گزارش سراج24؛ سید هادی شریعت‌یار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طبق قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات، کسانی که به‌صورت غیرمجاز مواد منفجره را خریداری، نگهداری و اقدام به توزیع می‌کنند به حبس از 6 ماه تا 2 سال محکوم می‌شوند که مجازات شدیدی است.

وی افزود: مواد محترقه خطرناک است و هر سال در آستانه چهارشنبه آخر سال خانواده‌های زیادی دچار آسیب و خسارت و بعضاً خانواده‌هایی داغدار می‌شوند.

شریعت‌یار تصریح کرد: درگذشته چهارشنبه آخر سال با سبک متفاوتی برگزار می‌شد و به عنوان یک رسوم و رسوم خانوادگی بود اما امروز این رسم به سمت آتش‌بازی و استفاده از مواد محترقه تغییر رویکرد داده است و کام بسیاری از خانواده‌ها را در آخرین روزهای سال تلخ می‌کند.

معاون دادستان مرکز خراسان رضوی با بیان این مطلب که خسارت‌های جانی استفاده و ساخت مواد محترقه بسیار شدید است و علاوه بر زیان مالی، برخی افراد جان خود را نیز از دست داده‌اند خاطرنشان کرد: از انجا که در حوادث چهارشنبه سوزی بحث دفاع از حقوق عامه مطرح است، دادستان مرکز خراسان رضوی به صورت جدی به این موضوع ورود و با قاطعیت برخورد می‌کند.

وی گفت:مغازه دارانی که مواد محترقه دست ساز ارائه می‌کننددر صورت شناسایی، مغازه‌ آن‌ها مهر و موم می‌شود و با نصب بنر تخلف آنها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

شریعت‌یار افزود: از هفته‌های گذشته این موضوع در دستور دادسرا قرار گرفته‌ است و در اولین مرحله به فروشندگان مواد محترقه تذکر داده می‌شود و در مرحله بعدی با خریداران و فروشندگان مواد محترقه برخورد جدی خواهد شد، آسیب ناشی از مواد محترقه علاوه بر جرم عمومی گاهی منجر به دیه و قصاص نیز می‌شود.

اخبار مرتبط

درخواست اشد مجازات برای جمشید شارمهد

میزان مجازات متخلفین کنکور اعلام شد

کلیات طرح تعیین «مجازات برای شرط بندی و قماربازی مجازی» تصویب شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha