استقبال ترکیه از مقامات صهیونیست خنجری از پشت به ملت فلسطین است

استقبال ترکیه از مقامات صهیونیست خنجری از پشت به ملت فلسطین است

به گزارش سراج24؛ به نقل از فلسطین الیوم، «یوسف الحساینه» عضو دفتر سیاسی جنبش «جهاد اسلامی» فلسطین به اقدام اخیر مقامات آنکارا در استقبال از رئیس رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی استقبال آنکارا از «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی را خنجری از پشت به ملت فلسطین دانست. وی گفت: اسرائیل یک رژیم نامشروع بوده و غربِ استعمارگر آن را ایجاد کرده است.

این مقام فلسطینی در ادامه اظهاراتش در این زمینه عنوان کرد: هرگونه ارتباط با رژیم اسرائیل و عادی سازی روابط با آن به معنای پذیرش جنایات آن است. تصاویر استقبال مقامات کشورهای مختلف ازجمله ترکیه از سران رژیم صهیونیستی تحت هیچ شرایطی قابل توجیه نیست.

گفتنی است، پیشتر در همین ارتباط جبهه مردمی برای آزادی فلسطین اعلام کرده بود: اردوغان مدعی حمایت از فلسطین است اما گسترده‌ترین هماهنگی امنیتی را با تل آویو دارد. سفر هرتزوگ به آنکارا موجب آشکار شدن روابط ترکیه با رژیم صهیونیستی شد.

این جبهه همچنین عنوان کرد: خواسته ما از گروه‌های ملی گرای ترکیه این است که با سیاست عادی سازی روابط دولت آنکارا با رژیم صهیونیستی مقابله کنند. عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی اقدامی علیه منافع ملت فلسطین است.

جبهه مردمی برای آزادی فلسطین در ادامه بیانیه خود اردوغان را به فریبکاری متهم کرد. این جبهه اعلام کرد: درست در زمانی که اردوغان مدعی می‌شود که از ملت فلسطین حمایت به عمل می‌آورد، می‌بینیم که بیشترین روابط را با صهیونیست‌ها دارد.

اخبار مرتبط

۷۷ نماینده در پارلمان جدید لبنان حامی گزینه مقاومت هستند

ثبت اولین مورد «آبله میمون» در فلسطین اشغالی

ازسرگیری سیاست ترور، بهای سنگینی برای تل‌آویو دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha