زندگینامه شهید رجبعلی دودانگی

زندگینامه شهید رجبعلی دودانگی

به گزارش سراج24؛ 16 اسفند ماه سالروز شهادت سردار شهید "رجبعلی دودانگی" از سرداران شهید استان گلستان است. قصد داریم تا روایتی از زندگینامه و وصیتنامه پربارش را مرور کنیم:

* دوران کودکی و نوجوانی

شهید رجبعلی دودانگی فرزند علی‌اکبر و بیگم میناوند چال 16 آذر ماه سال 1342 در شهر بندرترکمن به دنیا آمد. مادرش نذر کرده بود اگر چهارمین فرزندش پسر باشد به وزن موهای سرش در ضریح امام رضا (ع) پول بریزد . پس از اینکه چهارمین فرزندش پسر شد نذر خود را ادا کرد . بعد از گذراندن مراحل طفولیت در سال 1348 در دبستان انصاری زادگاهش مشغول به تحصیل شد. با شروع تحصیلات راهنمایی، تعطیلات تابستان را در کارگاه دوچرخه سازی کار میکرد. دوران تحصیل وی در دبیرستان با حرکت عمومی مردم علیه نظام شاهنشاهی همراه بود و در این حرکت عمومی شرکت کرد.  و اعلامیه های حضرت امام خمینی (ره) را در سطح شهر و حتی روستاها پخش می کرد. خواهر بزرگش در وصف او گفته است رجب علی کودکی شیرین و بازیگوش و پر جنب و جوش وبه همه اعضای خانواده علاقه مند بود و در نهایت احترام با دیگران برخورد می کرد و نظرش این بود که تا پایان فتنه و جنگ باید از میهن و اسلام دفاع کرد . بعد از فراغت از تحصیل به عنوان سرباز وطیفه جذب سپاه پاسداران شد.

* اعزام به جبهه و... شهادت

رجبعلی دودانگی با اهدای خون به هلال احمر برای رزمندگان نشان داد در انجام امور خیر نیز پیش قدم است. پس از ورود به سپاه و انجام خدمت سربازی به عضویت رسمی سپاه درآمد و در منطقه مریوان خدمت کرد و در سمت قائم مقام گردان 112 حزب الله مریوان به خدمت صادقانه اش ادامه داد. او در 16 اسفند ماه سال 1366 در اثر حمله هوایی دشمن بعثی به شهر مریوان در اثر ترکش راکت به درجه رفیع شهادت نائل شد.

* سخنرانی سردار شهید رجبعلی دودانگه

اگر بنا دارید احکام قرآن و اسلام در کلیه امورزندگی شما نقش داشته باشد نباید در هیچ شرایطی دست از امر به معروف و نهی از منکر بکشید،که قیام تمام انبیاء و اهل بیت معصوم به ویژه آقا امام حسین (ع) در همین رابطه بود. مطلب دوم اینکه به فرمایشات این پیر جماران خمینی کبیر علم دار امر به معروف و نهی از منکر پیروی محض بکنید تا از احکام تعالی بخش قرآن و اسلام بهر ه مند شوید . دشمنان اسلام و حیله ها و ابزارهای گونان از قبیل پخش فیلم های مبتذل و مستهجن در صدد اغفال نسل جوان و نوجوان هستند مواظب باشید و از خسارت زیان بار و جبران ناپذیر این حزب خاءنانه به نسل جوان و نوجوان تذکر بدهید.

* وصیت‌نامه شهید

« بسم الله الرحمن الرحیم

یا ایها النفس المطئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی. با درود و سلام به همه شهدای اسلام و به پیامبر اکرم و امامان و درود بر مهدی ناجی عالم بشریت. هدف از خلقت انسان رسیدن به خداست و برای رسیدن به این راه، جز صراط مستقیم راه دیگر نیست و در این صراط مراحل زیادی است تا انسان به کمال برسد و این مراحل باید طی شود تا انسان به سعادت برسد. یعنی به خدا که نهایت کامل است و جز او هیچ کاملی نیست و اوست که ما را از خاک آفرید. خودش در قرآن می‌فرماید آخر این راه رسیدن به من است ما برای رسیدن به خدا راه شهادت که آخر مراحل است را انتخاب کرده‌ایم و برای نبرد با خصم زبون به جبهه‌ها می‌رویم و امیدوارم که در جبهه با یاری خدا و پشتیبانی مهدی(عج) اسلام را به پیروزی برسانیم تا برای تمامی جهانیان سایه عدل و قسط خود را بگستراند و برای انسانها جامعه نمونه به وجود آورد تا سرمشق تمام جوامع شود.
چون ما می‌خواهیم کار حسینی بکنیم، راه ما را ادامه دهید، یعنی منتظران شهادت راه ما را ادامه خواهند داد من وصیت می‌کنم: حسین زمان را هیچگاه تنها نگذارید و همیشه سعی کنید جزء یاران حسین باشید و باید اسلام را یاری کنید زیرا تکلیف است. سخنان این پیر بزرگ و این یار و نائب امام زمان را نصب العین خود قرار دهید و در تمامی کارها از این سخنان به عنوان راه و خط مشی استفاده کنید زیرا که ولایت فقیه ولایت الله است. من وصیت می کنم که امر به معروف و نهی از منکر را بسیار جدی بگیرید و سعی کنید که از طریق اسلامی انجام دهید زیرا که پیامبر اکرم می فرمایند: "این دو از عزیزترین ها هستند." امیدوارم که خداوند توفیق شهادت و جهاد در راه خود را به من عطا کند و به شما برادران قدرت شناخت و انجام دستورات قرآن و پیروی از خط ولایت فقیه را بدهد و ما را در این راه یاری نماید.»

 

اخبار مرتبط

زندگینامه شهید عبدالمجید رحیمی

زندگینامه شهید مصطفی احمدی روشن

زندگینامه شهید محسن حججی + ویدئو دیدار رهبری با خانواده شهید

0 نظر

ارسال نظر

capcha