بازی های استقلال سخت‌تر است یا پرسپولیس؟ + جدول

بازی های استقلال سخت‌تر است یا پرسپولیس؟ + جدول

به گزارش سراج24؛رقابت استقلال و پرسپولیس در صدر جدول رده بندی لیگ برتر، یکی از حساس ترین تقابل های دو تیم برای تصاحب عنوان قهرمانی است و حتی پر بیراه نیست اگر گفته شود که تاکنون چنین رقابت با امتیازات بالایی در صدرجدول در جریان نبوده است.

میانگین امتیازی ۲.۴۱ برای استقلال به ازای هر بازی و میانگین امتیازی ۲.۱۴ برای پرسپولیس نشان از یک رقابت داغ و مهیج در صدر جدول فوتبال ایران دارد. حتی در میان قهرمانان ادوار گذشته لیگ برتر هم پرسپولیس در لیگ بیستم و نوزدهم با ۶۷ امتیاز قهرمان شده که حاکی از میانگین امتیازی ۲.۲۳ به ازای هر بازی است.

برنامه بازی های ۹ هفته آینده لیگ برتر نشان می‌دهد که دو تیم استقلال و پرسپولیس بازی های دشواری خواهند داشت و همین موضوع نشان از احتمال تغییر و تحول در صدور جدول دارد و چه بسا جایگاه دو تیم بعد از تقابل با تیم‌هایی مانند سپاهان، فولاد، مس، آلومینیوم و ... جا به جا هم شود.

تحلیلی بر بازی‌های باقی مانده دو تیم نشان می‌دهد که استقلال بازی‌های سخت‌تری خواهد داشت و حتی درجه دشواری این بازی‌ها در خارج از خانه سخت‌تر هم می‌شود. طبق بررسی‌ها، میانگین امتیازی رقبای باقی مانده استقلال تا انتهای فصل، ۱.۳۴ امتیاز به ازای هر بازی را نشان می‌دهد اما این عدد برای پرسپولیس ۱.۱۷ امتیاز به ازای هر بازی است.

همانطور که گفته شد، استقلال بازی‌های سخت‌تری در خارج از خانه دارد؛ به طوری که میانگین امتیازی رقبای استقلال در ۴ دیدار خارج از خانه ۱.۷۳ امتیاز به ازای هر بازی است اما این عدد برای پنج دیدار خانگی پرسپولیس ۰.۹ امتیاز است که در واقع حاکی از انتهای جدولی بودن رقبای پرسپولیس در خارج از خانه دارد.

با این اوضاع و احوال و دیدارهای استقلال در خارج از خانه با سپاهان، فولاد و مس رفسنجان که همگی از تیم های مدعی و پر قدرت این فصل به شمار می روند، مطمئنا سرخپوشان پرسپولیس نیم نگاهی به لغزش احتمالی رقیب خود خواهند داشت.

برنامه بازی های استقلال و پرسپولیس با اضافه میانگین امتیاز کسب شده توسط رقبا

بازی های استقلال سخت‌تر است یا پرسپولیس؟ + جدول

اخبار مرتبط

محکومیت ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار یورویی استقلال و پایان سربازی جنجالی!

تایید محکومیت سنگین استقلال در پرونده استراماچونی

بیانیه باشگاه پرسولیس درباره حق پخش تلویزیونی و موضعگیری استقلال

0 نظر

ارسال نظر

capcha