درخشش کتاب اولی‌ها در جایزه «ادبیات داستانی زنان»

درخشش کتاب اولی‌ها در جایزه «ادبیات داستانی زنان»

به گزارش سراج24؛ به نقل از بوکسلر، فهرست نامزدهای اولیه جایزه «ادبیات داستانی زنان» سال ۲۰۲۲ اعلام شد و در این بین پنج اثر از نویسندگان رمان‌اولی از جمله «خانه خودت را بساز» نوشته «ویولت کوپراسمیت»، «آخرین تجدید قوای اوپال و نوادا» اثر «دانی والتون»، «نانی که شیطان سرشت» نوشته «لیسا آلن آگوستینی»، «بی‌دقت» اثر «کریستی کیپ» و «کاخ کاغذی» نوشته «میراندا کولی» نیز در بین نامزدها به چشم می‌خورد.

از دیگر آثار راه‌یافته به این فهرست می‌توان به «حلقه عظیم» نوشته «مگی شیپ‌استد» که در فهرست نامزدهای نهایی بوکر قرار گرفته بود و «به دنبال جلب توجه» نوشته «شارلوت مندلسون» می‌توان اشاره کرد.

در فهرست نامزدهای اولیه جایزه «ادبیات داستانی زنان» امسال همچنین «روث اوزکی» برای «کتاب شکل گرفتن و خلاء» و «مگ میسون» برای «اندوه و خوشی»، «لولو آلیسون» برای «سالت لیک»، «کاترین چیدگی» برای «همدردی از فاصله دور»، «ریچل الیوت» برای «فلامینگو»، «لوئیس ادریچ» برای «حکم»، «لئون راس» برای «روز آسمان»، «مورووا یجید» برای «خلق گذرگاه» و «جزیره درختان گمشده» نوشته «الیف شافاک» نیز برای کسب جایزه ۳۰هزار پوندی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

«جایزه ادبیات داستانی زنان» که امسال بیست  و هفتمین دوره را پشت سر می‌گذارد به بهترین رمان بلندی که در طول سال توسط یک نویسنده زن به نگارش درآمده باشد و در فاصله بین اول آوریل ۲۰۲۱ تا سی و یکم مارس ۲۰۲۲ در بریتانیا منتشر شده باشد، اهدا می‌شود.

هیات داوران فهرست نامزدهای نهایی را که شامل شش اثر می‌شود در بیست و هفتم آوریل اعلام خواهد کرد. جایزه اصلی در پانزهم ژوئن در جریان مراسمی در لندن اهدا خواهد شد.

اخبار مرتبط

سم مندس با فیلم جدیدش به جشنواره لندن می‌رود

محمد محمودی: در مملکتی هستیم که ۸۰ میلیون پهلوان دارد

معرفی کتاب | پس از بیست سال

0 نظر

ارسال نظر

capcha