آمریکا پیشنهاد لهستان برای دریافت جنگنده های میگ ۲۹ را رد کرد

آمریکا پیشنهاد لهستان برای دریافت جنگنده های میگ ۲۹ را رد کرد

به گزارش سراج24؛خبرگزاری اسوشیتدپرس، جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز سه شنبه گفت که پیشنهاد لهستان برای تحویل جنگنده ها به پایگاه هوایی رامشتاین در آلمان، چشم‌انداز نگران‌کننده خروج آنها از یک پایگاه متعلق به آمریکا و ناتو برای پرواز به حریم هوایی مورد مناقشه با روسیه در جنگ اوکراین را افزایش داده است.

کربی در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما به مشورت با لهستان و دیگر متحدان ناتو درباره این موضوع و چالش‌های لجستیکی دشوار ادامه خواهیم داد، اما معتقدیم که پیشنهاد لهستان قابل قبول نیست. برای ما روشن نیست که دلیل اساسی برای آن وجود داشته باشد.

یک دیپلمات ارشد آمریکایی این درخواست لهستان را تعجب آور خواند. ویکتوریا نولند معاون وزیر خارجه ایالات متحده گفت: از نظر من، از قبل با ما مشورت نشده بود که آنها قصد دارند این هواپیماها را به ما تحویل دهند.

وزارت خارجه لهستان روز سه شنبه اعلام کرده بود که ورشو آماده استقرار تمامی جنگنده های میگ ۲۹ خود در پایگاه هوایی رامشتاین است تا آنها را به صورت آزاد در اختیار آمریکا قرار دهد.

این وزارتخانه در بیانیه ای اعلام داشت که این تصمیم پس از رایزنی بین رییس جمهوری لهستان با اعضای دولت انجام گرفته و لهستان متقابلا از ایالات متحده درخواست می کند که هواپیماهای مستعمل با قابلیت های عملیاتی مربوطه را در اختیار ورشو قرار دهد.

اخبار مرتبط

ثبت بالاترین نرخ مرگ و میر با داروهای مخدر در آمریکا

دادگاهی در آمریکا ترامپ را ۱۱۰ هزار دلار جریمه نقدی کرد

بایدن مدعی قرار گرفتن تورم در اولویت های سیاست داخلی خود شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha