جلوگیری از تغییرکاربری در دستور کار قرارگاه ملی صدور اسناد اراضی کشاورزی

جلوگیری از تغییرکاربری در دستور کار قرارگاه ملی صدور اسناد اراضی کشاورزی

به گزارش سراج24؛ از وزارت جهاد کشاورزی،«سید جواد ساداتی‌نژاد» در جلسه قرارگاه ملی صدور اسناد اراضی کشاورزی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در روز درختکاری امسال به موضوع جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی اشاره کرده‌اند، افزود: این موضوع باید در دستور کار قرارگاه ملی صدور اسناد اراضی کشاورزی قرار گیرد و پیگیری‌ شود.

وزیر جهاد کشاورزی اظهارداشت: سنددار کردن اراضی در اولویت وزارت جهاد کشاورزی در دولت سیزدهم است و شخص یا عاملی نباید مانع تحقق این امر شود.

ساداتی نژاد تصریح کرد: از محورهای پنج‌گانه‌ای که برای فعالیت بخش کشاورزی در دولت سیزدهم مطرح شد صدور اسناد اراضی کشاورزی است که مشکلی قدیمی برای این بخش به حساب می‌آید.

وی افزود: ۳۰ درصد از پرونده‌های قضایی موجود در کشور به دلیل نداشتن سند است که قانونگذار در قوانین مربوط مشخص کرده که تا پایان سال ۱۳۹۹ باید تمام اراضی کشاورزی سنددار شوند، اما تا به امروز تنها ۴ تا ۵ درصد این امر محقق شده است.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در صورتی که اراضی کشاورزی سنددار نباشند، عملا برنامه‌ریزی نیز در بخش کشاورزی به درستی قابل انجام نیست، به همین منظور سنددار کردن اراضی در اولویت وزارت جهاد کشاورزی است.

ساداتی نژاد تصریح کرد: بعد از سنددار کردن اراضی کشاورزی باید به سمت یکپارچه‌سازی آن برویم و حتی مشوق‌های لازم به کشاورزان داده شود که اراضی خود را سنددار کنند.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: مشوق‌هایی مانند نهاده‌های تولید، تجهیزات و سامانه‌های نوین آبیاری به مدت ۵ سال در اختیار کشاورزانی قرار گرفت که زمین خود را با اراضی همجوار خود تجمیع کردند.

وی ادامه داد: برای سنددار کردن اراضی کشاورزی باید اقداماتی در راستای روان‌سازی صدور اسناد کشاورزی انجام داد که این مهم را می‌توان‌ در دستور کار قرارگاه سنددار کردن اراضی کشاورزی نیز قرار داد.

اخبار مرتبط

کاهش قیمت مرغ به 40 هزار تومان

عرضه گسترده مرغ منجمد با قیمت ۴۰ هزار تومان در بازار

وزیر جهاد کشاورزی: نرخ خرید تضمینی گندم سال زراعی جدید ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha