پلیس فتا هشدار داد ؛

تمام جشنواره های نیکوکاری واقعی نیستند/فریب کلاهبرداران را نخورید

تمام جشنواره های نیکوکاری واقعی نیستند/فریب کلاهبرداران را نخورید

به گزارش سراج24؛ سرهنگ رامین پاشایی ضمن تشریح این خبر اظهار داشت: با توجه به ایام پایانی سال و اجرای طرح‌های خداپسندانه در خصوص جمع آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی به جهت یاری رساندن به نیازمندان مراسم و پویش‌هایی مختلف با عنوان جشنواره نیکوکاری در حال برگزاری است.

این مقام مسئول ادامه داد: تعدادی از سازمان‌ها و نهادهای اجرایی دارای مجوز در این خصوص فعالیت می‌کنند و مسیرهای اهدای کمک‌های نقدی و غیرنقدی خیرین نیز از طریق شماره حساب اعلامی دولتی و از طریق رسانه ملی و خبرگزاری رسمی کشور در حال اطلاع رسانی است.

معاون اجتماعی پلیس فتا انتظامی کشور بیان داشت: متأسفانه بعضی از افراد سودجو با راه اندازی کمپین‌های دروغین در فضای مجازی و با سو استفاده از نام و اعتبار افراد حقیقی و حقوقی به ویژه افراد شناخته شده در حوزه ورزش و سینما با اعلام شماره حساب‌های شخصی مترصد واریز مبالغ از سوی داوطلبان و کلاهبرداری با این شگرد هستند.

سرهنگ پاشایی افزود: بر اساس رصدهای صورت گرفته کارشناسان پلیس فتا در کشور، یک نفر متهم در این خصوص مورد شناسایی قرار گرفته و ضمن مسدود سازی شماره حساب وی، نامبرده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع ذی صلاح تحویل داده شده است و اقدام انتظامی پلیس فتا بر علیه سایر مرتکبان این گونه جرایم در جریان می‌باشد.

این مقام انتظامی در ادامه به هموطنان توصیه کرد: در صورت تمایل به شرکت در این طرح‌های خداپسندانه صرفاً از طریق نهادها و سازمان‌های دارای مجوز که شماره حساب آنها از طریق رسانه ملی و خبرگزاری‌های معتبر اطلاع رسانی می‌شود، اقدام کنند و از واریز هرگونه وجه به حساب‌های شخصی افراد که در شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان ها در حال تبلیغ هستند، اکیداً خودداری نمایند.

وی از شهروندان خواست در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام‌رسان‌های موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند و یا با تماس با مرکز فوریت‌های سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰ جهت رسیدگی هر چه سریع‌تر با ما در میان بگذارند.

اخبار مرتبط

احتمال رفع فیلتر تلگرام تکذیب شد

شصت و پنجمین شماره‌ی مجله «سایبرنما» منتشر شد

فیبرنوری در ۸ شهر دیگر به راه افتاد

0 نظر

ارسال نظر

capcha