بارندگی ماموریت‌های آتش نشانان پایتخت را افزایش داد

بارندگی ماموریت‌های آتش نشانان پایتخت را افزایش داد

به گزارش سراج24؛سید جلال ملکی روز سه شنبه گفت: آتش نشانان همواره در آماده باش کامل بسر می برند اما از روز گذشته با شدت بارندگی ها نوع آمادگی آتش نشانان متفاوت بود و آتش نشانان در ماموریت های خود با استفاده از تجهیزاتی نظیر پمپ های آبکش در معابر مشغول عملیات بودند که البته با این بارندگی شدید هیچ گونه آبگرفتگی جدی را در شهر مشاهده نکردیم.

وی افزود: آتش نشانان بیش از ۱۳۰ ایستگاه آتش نشانی هم اکنون در برخی مناطق از جمله مناطق شمالی و غربی مشغول عملیات هستند و از روز گذشته تا کنون نیز هیچ حادثه ای مربوط به بارندگی به سامانه ۱۲۵ اعلام نشد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران همچنین در آستانه چهارشنبه سوری به شهروندان توصیه کرد به هیچ عنوان مواد محترقه در منازل نگهداری نکنند و در چند روز گذشته نیز چندین مورد حادثه مربوط به انفجار مواد محترقه در منازل داشتیم که منجر شد تعدادی از شهروندان دچار مصدومیت جدی شوند.

همچنین مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران نیز در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: معمولا بارندگی با ترافیک منجر می شود که البته بدلیل خرید شب عید شهروندان این میزان ترافیک بیشتر شده است.

اصغر عطایی افزود: طبق استعلامات از مناطق ۲۲ گانه تهران شب گذشته شاهد ترافیک در سطح معابر بودیم اما این بارندگی شدید منجر به آبگرفتگی و اختلال در زندگی شهروندان نشد.

وی با بیان اینکه در بارش ها سه شریان اساسی رودخانه ها، کانال ها و مسیل ها اگر دچار آبگرفتگی شوند،  شهر با مشکل مواجه  می شود افزود: در تهران ۵۳۰ کیلومتر کانال و مسیر داریم که بعضا چندین متر در زیر زمین قرار دارد و آب ها را از شمالی ترین نقطه تهران جمع آوری و به جنوب شهر منتقل می کنند.

به گفته عطایی، این مجاری به صورت مستمر توسط واحدهایی که در مناطق ۲۲ گانه و نواحی ۱۲۴ گانه مستقر است، لایروبی و پایش می شود تا در صورت نیاز ترمیم و یا حتی توسعه پیدا کنند و بدین ترتیب به هیچ وجه دچار گرفتگی نمی شود.

وی خاطر نشان کرد: معمولا در بازه زمانی اسفند تا اردیبهشت شاهد بارش‌های بهاری و رگباری هستیم که نقطه ای از شهر را درگیر می کنند و در سطح خیابان می نشیند و تا زمانی که به انهار هدایت شود دقایقی باعث تجمع آب در سطح خیابان می شود.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران تاکید کرد: همچنین ۱۰ هزار کیلومتر شبکه مویرگی انهار فرعی در سطح شهر داریم که ممکن‌است به صورت لحظه ای در طی بارش باران به دلیل گیر کردن ضایعات و زباله ها دچار گرفتگی شوند که سریعا برطرف می شود.

وی یادآور شد: هم اکنون نیز همه نیروهای خدمات شهری در مناطق، نواحی و نیروهای ستادی و اجرایی در سطح شهر مشغول پایش وضعیت هستند و به محض رخ دادن کوچکترین اتفاق، سریعا مشکل را برطرف می کنند.

به گزارش ایرنا، طبق پیش بینی اداره کل هواشناسی استان تهران این بارش ها تا پایانه هفته در تهران ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

دستگیری ۳ زن جیب بر در مساجد

جمع آوری معتادان متجاهر بر عهده پلیس است نه شهرداری

کمتر از ۴۸ ساعت تمامی سارقین و مرتبطین صندوق امانات بانک ملی دستگیر شدند/ کشف بخش اعظمی از اموال مسروقه مردم

0 نظر

ارسال نظر

capcha