وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

قیام امام(ره) برگرفته از آیات نورانی قرآن است

قیام امام(ره) برگرفته از آیات نورانی قرآن است

به گزارش سراج24؛ محمد مهدی اسماعیلی شنبه شب در آیین اختتامیه سی و هشتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و تبریک میلاد امام حسین (ع) و روز پاسدار افزود: به‌رغم تحت شعاع قرار گرفتن همه فعالیت‌ها، مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد که از دست اندرکاران جای تشکر و قدردانی دارد.

وی گفت: پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و شکل گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از مهمترین جلوه‌های عملی قرآن کریم در زندگی بشر امروزی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: قیام قرآنی حضرت امام (ره) که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد، محصول آن، جامعه نورانی امروز ما است که باید قدردان این نعمت الهی باشیم.

اسماعیلی با بیان اینکه سالهاست دنیای استکبار به دنبال ضربه زدن به انقلاب است، گفت: جامعه ای که با قرآن مانوس باشد دچار خطا نشده و ترفندها و توطئه ها در آن تاثیری ندارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید براینکه سرلوحه و  اولویت همه فعالیت های ما قران و ترویج فرهنگ قرآنی است، اظهار داشت: با وجود ۲۶ هزار کانون فرهنگی و هنری، ۱۰ هزار کتابخانه، ۲۵ هزار موسسه قرآنی و رایزن فرهنگی در ۸۰ کشور و هزاران مدرسه وزارت آموزش و پرورش که در اختیار داریم، می توانیم شبکه عظیمی در راه ترویج فرهنگ قرآنی در کشور تشکیل دهیم.

وی با تاکید بر اینکه در جشنواره فیلم فجر سال آینده باید چندین فیلم در حوزه اندیشه های قرآنی به نمایش گذاشته شود، گفت: قرآن و ترویج فرهنگ آن باید در همه رشته ها و فعالیت ها سرلوحه کارها قرار گیرد.

اختتامیه سی و هشتمین دوره مسابقات بین المللی با قرائت بیانیه پایانی و اهدا جوائز به نفرات برتر برگزار شد.

اخبار مرتبط

ولایت مداری تابلوی کاملی از قیام امام حسین(ع) است/تمام ارزش‌های اجتماعی در قیام امام حسین متبلور است

خلوص نیت موجب خط گرفتن مسیحیان به سوی امام حسین(ع)/ امام حسین(ع) و نماز اول وقت

قیام امام حسین (ع) تابلو کاملی از تمام ارزشهای اجتماعی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha