پرداخت عیدی بازنشستگان کشوری جامانده با حقوق اسفند

پرداخت عیدی بازنشستگان کشوری جامانده با حقوق اسفند

به گزارش سراج24؛ به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، علی خدامی گفت: در راستای مصوبه هیئت وزیران، دستورالعمل نحوه محاسبه و پرداخت عیدی سال ۱۴۰۰ تهیه شد و واریز مبلغ عیدی طبق آن انجام گرفته است.

وی توضیح داد: طبق مصوبه مورخ ۲۷ بهمن هیئت‌وزیران، برای بازنشستگان و موظفینی که پرداخت حق عائله‌مندی و اولاد آنها برعهده صندوق بازنشستگی کشوری است و در لیست حقوق بهمن ماه به آنان حقوق پرداخت شده است، مبلغ ثابت ۱۶ میلیون ریال به عنوان عیدی سال ۱۴۰۰ پرداخت شده است و در صورت وجود چندین وظیفه‌بگیر از یک دفتر کل، مبلغ فوق به صورت مساوی بین وظیفه بگیران تقسیم می‌گردد.

خدامی افزود: علاوه بر این مبلغ، به بازنشستگان و وظیفه بگیرانی که بر اساس ردیف بودجه تعریف‌شده در سیستم به آنها عائله‌مندی تعلق می‌گیرد، حداکثر تا سقف چهار میلیون ریال پرداخت شده است.

به گفته وی، بازنشستگان و وظیفه بگیرانی که بر اساس تعاریف مندرج در سیستم، حق اولاد از طرف صندوق به آنها پرداخت می‌شود؛ به ازای هر فرزند مبلغ ثابت یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال پرداخت شده است.

مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری همچنین افزود: احکامی که در نیمه دوم بهمن تا قبل از تاریخ مصوبه هیئت وزیران به صورت قطعی و جاری تغییر پیدا کرده، ولیکن عیدی آنها در پایان بهمن کارسازی نشده است؛ حسب پردازش، احکام عیدی آنها در اسفند ۱۴۰۰ کارسازی خواهد شد.

خدامی افزود: دستگاه‌هایی که فاقد ردیف بودجه‌ای هستند، می‌بایست طبق رویه هر ساله، رأساً نسبت به کارسازی عیدی به حساب بازنشستگان و وظیفه بگیران خود اقدام کنند و صندوق بازنشستگی کشوری در این خصوص، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد.

اخبار مرتبط

فرصت یک هفته ای دولت برای اصلاح مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان

پرداخت مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان از روز چهارشنبه

آغاز پرداخت مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان از هفته آینده

0 نظر

ارسال نظر

capcha