معاون وزیر آموزش و پرورش:

۱۳ هزار میلیارد تومان به اعتبارات طرح رتبه‌بندی فرهنگیان افزوده شد

به گزارش سراج24؛ قاسم احمدی لاشکی ظهر امروز در مراسم معارفه مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان گیلان اظهار داشت: اثر اشتباهات افراد در آموزش و پرورش به گونه‌ای است که بر کل جامعه اثر می‌گذارد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه هنوز تحول در نیروی انسانی انجام نگرفته و تمام توانمان را برای معلم نگذاشتیم گفت: از ابلاغ سند تحول بنیادین یک دهه گذشت اما تنها شاید سخنرانی‌ها بوده و نیروی انسانی تربیت نکردیم.

احمدی عملیاتی شدن سند تحول بنیادین را نیازمند در اولویت قرار دادن آموزش و کشور خواند و با بیان اینکه مهم‌ترین رکن آموزش معلم است افزود: اگر به انتظارات به حق معلمان اعم از اجرای طرح رتبه‌بندی پاسخ خوبی ندهیم به اهداف آموزشی نمی‌رسیم.

وی تصریح کرد: برای رسیدن به موفقیت در حوزه توسعه منابع انسانی باید معلم درست، متخصص و کاردان تربیت کرده و دانشگاه فرهنگیان را در اولویت قرار دهیم؛ ایجاد تحول در برنامه‌های درسی یکی دیگر از ضروریات حوزه آموزش است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه محتوای کتب باید مطابق با نیاز جامعه بوده و متناسب با آن تغییر کند ابراز داشت: برای ماندگار شدن مباحث درسی، تدوین محتوای کتب درسی بر اساس معیارهای شهید سردار سلیمانی مهم است.

احمدی با اشاره به اینکه یکی دیگر از حوزه‌هایی که مورد غفلت واقع شده سنجش است که در دوران کرونا نیز وضع آن بدتر شد خاطرنشان کرد: برای طرح رتبه‌بندی معلمان دولت سیزدهم در لایحه بودجه سال 1401 مبلغ 25 هزار میلیارد تومان  اختصاص داد.

وی با بیان اینکه مجلس نیز 15 هزار میلیارد تومان به این عدد افزود و اعتبارات رتبه‌بندی به 40 هزار میلیارد تومان رسید افزود: 13 هزار میلیارد تومان دیگر به این طرح افزوده شد؛ داشتن پیوست آموزشی برای همه کارهای الزامی است و تحقق این امر را از همه مدیران عالی رتبه گیلان انتظار داریم.

اخبار مرتبط

خسارت ۱۸۲ میلیارد تومانی سیل های اخیربه مدارس

دانشگاه ها مهارت محور شوند

آغاز فعالیت پایگاه‌های سنجش سلامت نوآموزان از فردا

0 نظر

ارسال نظر

capcha