سامانه بارشی جدید فردا وارد کشور می‌شود

سامانه بارشی جدید فردا وارد کشور می‌شود

به گزارش سراج24؛ بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در برخی مناطق استان‌های کرمان،‌ فارس، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان بارش باران،‌ گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و بارش برف در مناطق مرتفع پیش‌بینی شده است.

اوایل وقت فردا یکشنبه 15 اسفند در خراسان رضوی بارش‌های پراکنده پیش‌بینی شده است و از بعدازظهر سامانه بارشی جدیدی وارد کشور خواهد شد و در مناطق غرب، شمال غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز غربی بارش برف و باران و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

دوشنبه گستره فعالیت سامانه بارشی علاوه بر مناطق ذکرشده،‌ ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران،‌ سمنان،‌ سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از مرکز و شمال شرق کشور را در بر می‌گیرد. سه‌شنبه در مناطق شمال شرق و ارتفاعات البرز ابرناکی و بارش پراکنده پیش‌بینی شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسیاز بعدازظهر چهارشنبه مجدداً با ورود سامانه بارشی، بارش‌ها در مناطق غربی آغاز می‌شود و به‌تدریج مناطق غرب،‌ ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات غربی البرز را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

طی امروز و فردا در مناطق جنوب شرق، شرق و دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

همچنین از امروز تا دوشنبه برای سواحل دریای خزر کاهش 8 تا 10 درجه‌ای دما و طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه افزایش 6 تا 8 درجه‌ای دما برای این مناطق پیش‌بینی شده است.

اخبار مرتبط

شمال کشور در تعطیلات بارانی خواهد بود

افزایش دما در اغلب مناطق کشور/ وزش باد شدید و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق

هوای تهران قابل قبول شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha