ایجاد شهرک‌های جدید در طرح نهضت ملی مسکن

ایجاد شهرک‌های جدید در طرح نهضت ملی مسکن

به گزارش سراج24؛ رستم قاسمی عصر امروز در مراسم کلنگ‌زنی 488 واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن اظهار کرد: معتقدیم اگر قرار است سالانه یک‌میلیون مسکن بسازیم باید در هر دوره احداث دو میلیون واحد مسکونی را آغاز کنیم تا بتوانیم در مدت 4 سال، 4 میلیون واحد مسکونی را بسازیم و تحویل مردم دهیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه استان‌های شمالی در اجرای طرح‌هایی مانند نهضت ملی مسکن با کمبود زمین مواجه هستند، گفت: در خیلی از استان‌ها چنین مشکلاتی نداریم اما در شمال کشور از جمله گلستان، درگیر کمبود زمین هستیم.

وی با قدردانی از تلاش مدیران استان گلستان در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن خاطرنشان کرد: به‌رغم مشکلاتی که در تأمین زمین وجود دارد اما در سال نخست برای 26 هزار واحد مسکونی زمین تأمین شده است که بیش از تعهد سال اول این طرح است.

قاسمی تأکید کرد: برای اینکه اهداف طرح نهضت ملی مسکن محقق شود باید خیلی زود برای 2 میلیون واحد مسکونی زمین موردنیاز را تأمین کنیم و کار ساخت آنها در اسرع وقت آغاز شود.

وی با ابراز اینکه قرار است در مدت 4 سال در استان گلستان بیش از 90 هزار واحد مسکونی احداث شود، گفت: برای این کار نیازمند احداث شهرک‌های جدید هستیم که در گلستان چند محدوده برای ایجاد این شهرک‌ها پیش‌بینی شده است. فرآیند تغییر کاربری این اراضی باید در شورای برنامه‌ریزی استان خیلی زود انجام شود تا در شورای‌عالی معماری و شهرسازی آن را مصوب کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با یادآوری اینکه مسکن جزو نیازهای ضروری مردم است، ادامه داد: میزان اجاره در استان‌های شمالی به‌شدت بالاست و تأمین مسکن نیز در این شرایط کاری سخت خواهد بود. اگر برای فاقدین مسکن نتوانیم در طرح نهضت ملی مسکن بسازیم شاید دیگر نتوانیم در شمال کشور برای صاحب خانه شدن این افراد کاری کنیم.

وی خطاب به جوانان و فاقدین مسکن در استان گلستان گفت: هرچند برنامه‌ریزی ساخت 90 هزار واحد مسکونی انجام شده است اما هیچ محدودیتی برای ثبت‌نام نداریم و این افراد تا پایان سال فرصت دارند برای ثبت‌نام اقدام کنند.

قاسمی خاطرنشان کرد: دولت مصمم است با منابعی که در بودجه پیش‌بینی شده است، نیازهای حوزه مسکن را برطرف کند تا اقشار کم‌درآمد نیز صاحب خانه شوند. تسهیلات خوبی هم برای این کار پیش‌بینی شده که شامل تخفیف صدور پروانه، نظام مهندسی و غیره است.

اخبار مرتبط

تامین زمین نهضت ملی مسکن سرعت گرفت

به تهرانی‌ها در قرچک و پیشوا زمین می‌دهیم

فروش دلاری بلیت هواپیما ممنوع است

0 نظر

ارسال نظر

capcha