سیاست های مشابه دو رئیس جمهور علیه ایران

سیاست های مشابه دو رئیس جمهور علیه ایران

به گزارش سراج24، یک پایگاه خبری ـ تحلیلی در گزارشی شباهت سیاست‌های جنگ‌طلبانه «جورج دبلیو بوش»، رئیس جمهور سابق آمریکا با باراک اوباما، رئیس جمهور فعلی این کشور در خصوص ایران را مورد بررسی قرار داد.

پایگاه خبری ـ تحلیلی «سالن» در این گزارش ابتدا به اظهاری از هیلاری کلینتون   وزیر خارجه سابق آمریکا در سال درباره اوباما اشاره کرده و از قول وی می‌نویسد: «اوباما حتی آنقدر شدت عمل ندارد که به تلفنش در ساعت 3 صبح پاسخ دهد.»

این پایگاه خبری ـ تحلیلی در ادامه به گزیده‌ای از سخنان اوباما درباره ایران اشاره می‌کند:

1ـ من موضع آمریکا را مشخص کرده‌ام: ایران نباید به سلاح اتمی دست پیدا کند. این خطری نیست که بتوان جلوی آن را گرفت. من در مقام رئیس جمهور به دنیا گفته‌ام که ما برای دسترسی به اهدافمان تمام گزینه‌ها را روی میز داریم. آمریکا هر کاری که لازم باشد برای جلوگیری از مسلح شدن ایران به سلاح اتمی انجام خواهد داد.  

2ـ یک چیز مشخص است. آمریکا هرگز اجازه نخواهد داد ایران با سلاح اتمی دنیا را تهدید کند.

3ـ در واقع، همه دنیا در پیشگیری ایران از دستیابی به سلاح اتمی منفعت دارد. ایران مسلح به سلاح اتمی به طور کامل نظام منع گسترش سلاح اتمی که این همه برای ساختن آن تلاش کرده‌ایم را تضعیف خواهد کرد.

این پایگاه خبری می‌افزاید لفاظی‌های جنگ‌طلبانه علیه ایران حداقل از زمان جورج دبلیو بوش وجود داشته‌اند؛ زمانی که رئیس جمهور سابق آمریکا در سخنرانی مشهورش گفت قصد دارد دنیا را از شر آدمهای بد نجات دهد.

پایگاه «سالن» به بخشی از سخنان بوش درباره ایران، کره شمالی و عراق اشاره کرد و نوشت جرج بوش در آن زمان این سه کشور را «محور شرارت» نامید.

این پایگاه خبری تأکید می‌کند جورج بوش، پس از آنکه جستجوهای «هانس بلیکس»، بازرس تسلیحاتی اصلی سازمان ملل، در عراق نتیجه‌ای در بر نداشت، باز هم به لفاظی‌های جنگ‌طلبانه‌اش ادامه داد.

سالن می‌نویسد: «غم‌انگیز اینکه این اعترافات بلند از طرف مجرب‌ترین کارشناسان هسته‌ای نه رهبران آمریکا و نه رهبران انگلیس را متوقف نکرد.»

این پایگاه خبر ی می‌افزاید اکنون که 10 سال از جنگ عراق می گذرد و بسیاری از طرفداران جنگ عراق از دیدگاه‌هایشان برگشته یا در آن تجدید نظر کرده‌اند می‌بینیم که سیاستمداران آمریکایی کماکان بر طبل جنگ می‌کوبند.

پایگاه خبری «سالن» می نویسد زمانی که اوباما به ریاست جمهوری آمریکا رسید عده‌ای مشتاقانه تغییر در سیاست خارجی آمریکا را پیش‌بینی می‌کردند؛ اما، به نوشته این پایگاه خبری به زودی معلوم شد این امیدها واهی بوده‌اند و اوباما هم پا در همان مسیر جورج بوش گذاشته است.

فارس

اخبار مرتبط

مادر جورج بوش درگذشت +عکس

اوباما شرایط کنونی آمریکا را مشابه دوران قبل از ظهور هیتلر در آلمان خواند

نامه باراک اوباما به مردم آمریکا

0 نظر

ارسال نظر

capcha