رئیس کمیته ملی پارالمپیک کشور:

درج و ثبت زندگی نامه سیامند در کتاب های درسی در حال پیگیری است

درج و ثبت زندگی نامه سیامند در کتاب های درسی در حال پیگیری است

به گزارش سراج24؛ محمود خسروی‌وفا روز چهارشنبه در مراسم گرامیداشت دومین سالگرد درگذشت سیامند رحمان در اشنویه اظهار داشت: ستادی جهت بزرگداشت این پهلوان با اخلاق کشور تشکیل و برنامه‌هایی نیز برای اجرا در تهران برنامه ریزی شده که امیدواریم به ستاد برگزاری این آئین در اشنویه پیوند بخورد.

وی ادامه داد: تلاش ما این است که توانمندی‌های سیامند رحمان در حوزه اخلاق، معرفت و پهلوانی در سایه وزنه‌ها پنهان نشود و برای آینده جاودانه و برای مردم و طرفداران وی بازگو شود.

رئیس کمیته ملی پارالمپیک کشور افزود: در خصوص ساخت مستند و زندگینامه سیامند رحمان اقداماتی انجام شده است به طوری که فیلمبرداری در زمان حیات وی آغاز شده و در حال انجام است ضمن آنکه هر ساله رقابت‌هایی به نام وی برگزار و کتابی از خاطراتش نیز در حال آماده شدن است.

خسروی وفا اظهار داشت: پشتوانه سیامند رحمان، اراده، محبت به خانواده، اعتقاد به خدا و مردانگی بود و هیچ وقت این پشتوانه به سمت مکمل‌های دارویی تغییر پیدا نکرد از اینرو همه جوانان ورزشکار باید سیامند را الگوی خود قرار دهند.

وی بیان کرد: طبق گفته‌های داوران بین المللی رشته پاراوزنه برداری در مسابقات که کار قضاوت را برعهده دارند، رکورد سیامند تا سال‌ها تغییر نخواهد کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: هر قدر درباره شخصیت، رفتار و منش سیامند صحبت کنیم، واژه‌ها از بیان اخلاق و منش وی قاصرند زیرا وی کسی بود که به همه مردم ایران تعلق داشت.

کیومرث پورایراندوست افزود: سیامند رحمان در تمامی مسابقات با اقتدار پرچم جمهوری اسلامی را برافراشته کرد و همواره توانست سبب افتخار ایران و ایرانیان در عرصه‌های مختلف جهانی باشد.

وی ادامه داد: در تمامی مسابقات به واسطه شخصیت و رفتارش نه تنها ایرانیان بلکه تمام تماشاگران به تشویق سیامند می‌پرداختند به طوری که با رفتنش عنوان "پهلوان خنده" از سوی مقامات بین المللی به وی داده شد.

پورایراندوست افزود: امیدواریم با فراهم شدن شرایط کشور از لحاظ کرونایی شاهد میزبانی شهرستان اشنویه برای برگزاری رقابت‌های بین المللی به نام سیامند رحمان و یادواره وی باشیم.

فرماندار اشنویه نیز در این مراسم با بیان اینکه سیامند رحمان به عنوان یک ورزشکار در دنیای ورزش بی نظیر و تکرار نشدنی است گفت: اخلاق، رفتار و خنده‌های پرمعنای وی برای همه ما یک الگو است.

سیدعلی ترابی با بیان اینکه به دلیل شرایط کرونایی مراسم بزرگداشت وی به صورت محدود برگزار می‌شود، افزود: سیامند رحمان فعل خواستن و توانستن را با هم معنا بخشید و نشان داد معلولیت محدودیت نیست.

وی ادامه داد: سیامند در تمام مسابقات به سمت خدا و احدیت دعا می‌کرد و طول عمر کم سیامند پر ارزش و پر از معنا بوده و نام نیک وی همیشه جاودانه خواهد بود.

پس از این مراسم از سالن ورزشی سیامند رحمان رونمایی و مزار وی نیز با حضور مسؤولان و اقشار مختلف مردم اشنویه گلباران شد.

سیامند رحمان، قوی‌ترین مرد معلول فوق سنگین وزنه‌برداری پارالمپیک و جهان، یازدهم اسفند ماه سال ۱۳۹۸ بر اثر ایست قلبی در منزلش در اشنویه جان به جان آفرین تسلیم کرد.

اخبار مرتبط

قیمت کتاب‌های درسی اعلام شد/ ثبت سفارش از فردا

0 نظر

ارسال نظر

capcha