وزارت راه و شهرسازی مجاز به فروش اموال منقول و غیرمنقول شد

وزارت راه و شهرسازی مجاز به فروش اموال منقول و غیرمنقول شد

به گزارش سراج24؛ نمایندگان در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه ۱۱ اسفند) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، با بند (ب) تبصره ۱۱ ماده واحده لایحه بودجه ۱۴۰۱ موافقت کردند.

مطابق با این مصوبه، به منظور توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و ارتقای سطح بهره‌وری در این بخش، وزارت راه و شهرسازی از طریق شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه مجاز به مولدسازی اموال منقول و غیرمنقول خود و همچنین تغییر کاربری و فروش زمین‌های مازاد در اختیار تا سقف یکصد هزار میلیارد (۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال است. درآمد حاصل از ثبت تخلفات را به حساب‌های مقرر در قانون واریز تا به نسبت‌های تعیین شده توزیع شود.

همچنین براساس بند الحاقی ۳ تبصره ۱۱ ماده واحده لایحه، به دستگاه‌های اجرایی زیرمجموعه قوه مجریه در شهرستان‌ها اجازه داده می‌شود با پیشنهاد استاندار و تأیید شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در سقف سی هزار میلیارد (۳۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال نسبت به معاوضه املاک و ساختمان‌های ملکی خویش با املاک و اموال غیرمنقول شهرداری‌ها پس از اعلام شهرداری و تصویب شورای شهر مربوط به قیمت کارشناسی برای احداث مجتمع‌های اداری همان شهرستان اقدام کند. عملکرد این جزء را به صورت جمعی - خرجی ثبت کند. دستورالعمل اجرای این جزء توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه و ابلاغ می‌شود.

اخبار مرتبط

متأهلین دارای 2 فرزند کارت معافیت سربازی دریافت نمی‌کنند

ارائه هرگونه دارو بدون استعلام و احراز اصالت ممنوع شد

مانع ساخت‌وسازهایی از جنس سازه مجاور باغ گیاه‌شناسی می‌شویم

0 نظر

ارسال نظر

capcha