چهره فعال حوزه قرائت و هم‌سرایی قرآن درگذشت

چهره فعال حوزه قرائت و هم‌سرایی قرآن درگذشت

به گزارش سراج24؛ حسن صفری، فعال قرآنی و عضو فعال و از استوانه‌های گروه تواشیح محمدرسول‌الله(ص) و محراب تهران بعدازظهر نهم اسفند بر اثر سانحه تصادف دار فانی را وداع گفت. در این حادثه همسر این قاری نیز مصدوم شده و در کما به سر می‌برد.

صفری علاوه بر قرائت قرآن کریم در زمینه همسرایی و همخوانی قرآن کریم نیز فعالیت داشت و افزایش فعالیت‌های وی در این حوزه در سال‌های اخیر باعث شده بود تا بیشتر با بحث همسرایی شناخته شود.

مرحوم صفری قاری ممتاز قرآن، صدابردار و آهنگساز نغمات قرآنی بوده و در تولید بیش از ۱۵۰۰ اثر قرآنی و دینی نقش داشته است. صدابردار بیش از ۹۰ درصد آثار گروه محمد رسول‌الله (ص) بوده و آخرین کارهایی که با صدای ایشان تولید شده است می‌توان به آثاری همچون «نگین دمشق» و «اخت الحسین» اشاره کرد. همچنین دعای فرج که این روزها بسیار از شبکه‌های سیما پخش می شود از دیگر کارهای این چهره قرآنی بوده است.

گروه همسرایی محراب از گروه‌های برگزیده‌ای بود که آثار آن برای اجرا در حاشیه سی و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم نیز پذیرفته شده بود. بر اساس شنیده‌ها وی زمانی که در حال بازگشت از محل تمرین گروه محراب جهت رسیدن به آمادگی اجرا در مراسم اختتامیه مسابقات بود دچار سانحه شده است.

اخبار مرتبط

تصادف های مرگبار ستاره های هالیوود+تصاویر

حمیدرضا عباسی قاری بین‌المللی قرآن درگذشت

سانحه شدید رانندگی برای یک منتقد سینما

0 نظر

ارسال نظر

capcha