آیت الله میرباقری:

حضرت محمد(ص) معلم اصلی انسان‌ها و نعمت با عظمت خداوند برای بشریت است

حضرت محمد(ص) معلم اصلی انسان‌ها و نعمت با عظمت خداوند برای بشریت است

به گزارش سراج24؛ آیت الله سید مهدی میرباقری در مراسم جشن مبعث نبی گرامی اسلام که در شبستان امام خمینی(ره) حرم بانوی کرامت برگزار شد، اظهار داشت: هدایت کل جوامع بشری بر عهده وجود مقدس نبی گرامی اسلام گذاشته شده و این ماموریت بزرگ یک راهی از عالم بالا به سوی انسان ها به واسطه بعثت پیامبر گشوده شده است.

وی با تاکید بر اینکه پیامبر(ص) سراج منیر است و انسان می تواند با وجود نبی گرامی اسلامی به لقا الله برسد، افزود: انسان ها اگر با پیامبر(ص) همراه باشند از ظلمت به سوی نور می روند و از امکانات تطهیر بهره مند می شوند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حضرت محمد(ص) معلم اصلی انسان هاست، بیان کرد: رسول خدا یک نعمت با عظمتی است که خداوند به بشریت داده است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اقدامات پیامبر(ص) برای ترویج معارف دینی بیان کرد: ماموریت اصلی رسول خدا این است که تمام بشریت به نقطه ای برسند که تمام زندگی بشر در بستر عبودیت حقیقی قرار بگیرد.

آیت الله میرباقری گفت: پیامبرگرامی اسلام نسبت به تمام جوامع بشری به تمام دوران های زندگی بشر مامور هستند و بعد از حضرت دیگر طرح رسالتی از سوی خداوند وجود ندارد.

وی افزود: کسانی که خود را از هدایت پیامبر(ص) مستغنی ببینند همواره مقابل طرح های عظیم رسول خدا قد علم خواهند کرد و ادعای هدایت گری جامعه را خواهند داشت، در آخرین روزهای حیات حضرت محمد(ص) عده ای مانع از کتابت سخنان نبی گرامی اسلام شدند.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: قرآن کریم برنامه ای است که خداوند به پیامبر(ص) عطا کرد و رسول خدا باید این کتاب الهی را در جامعه محقق کند تا انسان ها از ظلمات به سوی نور هدایت شوند.

اخبار مرتبط

راه ساده برای پاک کردن گناهان گوش و چشم انسان

جشن عید مبعث در تهران

هدف بعثت تربیت و بیداری انسان‌ها بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha