بایدن:

آمریکایی‌ها نگران جنگ هسته‌ای نباشند

آمریکایی‌ها نگران جنگ هسته‌ای نباشند

به گزارش سراج24؛ به نقل از المیادین، این اظهارات بایدن در حالی مطرح شد که روسیه اعلام کرده نیروهای بازدارنده هسته‌ای خود را در بالاترین سطح آماده‌باش قرار می‌دهد.

نیروهای بازدارنده روسیه گروهی از یگان‌ها هستند که هدفشان بازدارندگی از حمله به روسیه، از جمله در صورت وقوع جنگ هسته‌ای است.

بایدن در پاسخ به این سوال که آیا آمریکایی‌ها باید نگران جنگ هسته‌ای باشند، گفت: «خیر».

از  سوی دیگر، کاخ سفید هم اعلام کرد که بایدن "میزبان کنفرانسی با متحدان و شرکای خود در مورد پاسخی واحد" به عملیات نظامی روسیه در اوکراین بود.

بایدن در این تماس با نخست وزیر کانادا، رئیس کمیسیون اروپا، رئیس شورای اروپا، رئیس جمهور فرانسه، صدراعظم آلمان، نخست وزیر ایتالیا، نخست وزیر ژاپن دبیر کل ناتو، رئیس جمهور لهستان، رئیس جمهور رومانی و نخست وزیر انگلیس رایزنی کرد.

رهبران مذکور در این تماس درباره حمایت مستمر از اوکراین، از جمله ارائه کمک‌های امنیتی، اقتصادی و بشردوستانه و تلاش‌های هماهنگ برای تحمیل هزینه‌ها و پیامدهای قابل توجه برای مجازات روسیه و تلاش برای حفظ ثبات اقتصادی جهانی، از جمله در رابطه با قیمت انرژی، صحبت کردند.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه پنجشنبه از آغاز عملیات نظامی ویژه در دونباس در جنوب شرق اوکراین خبر داد و خاطرنشان کرد که روسیه قصد ندارداراضی اوکراین را اشغال کند.

اخبار مرتبط

تیراندازی در میلواکی آمریکا ۱۷ زخمی بر جای گذاشت

اوکراین قبول آتش بس یا اعطای امتیازات به روسیه را رد کرد

ثبت بالاترین نرخ مرگ و میر با داروهای مخدر در آمریکا

0 نظر

ارسال نظر

capcha