فعالیت ۷۰ هزار مربی پرورشی در مدارس کشور

فعالیت ۷۰ هزار مربی پرورشی در مدارس کشور

به گزارش سراج24؛مسعود شکوهی ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته تربیت اسلامی اظهار کرد: سازماندهی مربیان پرورشی و مشاورین مدارس بر عهده اداره امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش است.

وی افزود: امور تربیتی در سیستم آموزشی ایران سابقه‌ای هم‌اندازه با انقلاب اسلامی دارد.

وی با بیان اینکه فعالان و مربیان حوزه امور تربیتی کسانی هستند که پیام انقلاب اسلامی را در سطح وزارت آموزش و پرورش برای دانش‌آموزان تبیین کردند و گسترش دادند گفت: نزدیک به ۳۶ هزار دانش‌آموز در مدت جنگ تحمیلی به شهادت رسیده‌اند. همچنین از میان ۵۰۰۰ شهید معلم در کشور حدود ۴۸۰ شهید فعالان حوزه امور تربیتی و پرورشی بوده‌اند.

وی درباره رشته دانشگاهی مربی امور تربیتی نیز اظهار کرد: دانش‌آموزان می‌توانند با انتخاب رشته‌ امور تربیتی در مقطع کارشناسی به این شغل وارد شوند. بر اساس ماده ۲۸ جذب نیروهای آزاد، وزارت آموزش و پرورش می‌تواند از بین افرادی که در رشته‌های مرتبط با امور تربیتی و مشاوره تحصیل کرده‌اند، مشاوران و مربیان خود را استخدام کند.

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش در مصاحبه ای رادیویی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش سالانه به طور متوسط ۲۸ میلیون نفر ساعت آموزش‌های مختلف را در اختیار همکاران اعم از مشاوران و مربیان پرورشی قرار می‌دهد.

اخبار مرتبط

فانی از مشکلات معلمان می‌گوید/دولت برای بهبود معیشت و منزلت چه تدابیری دارد؟

جذب سرباز معلم در آموزش‌ و پرورش

توضیحات آموزش‌ و پرورش در خصوص افزایش ۶۷ درصدی حقوق فرهنگیان

0 نظر

ارسال نظر

capcha