سوریه:

روسیه حق دارد از خود برابر تهدیدهای کشورهای غربی دفاع کند

روسیه حق دارد از خود برابر تهدیدهای کشورهای غربی دفاع کند

به گزارش سراج24؛از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک منبع در وزارت خارجه سوریه گفت: دمشق هجمه ها و کارزار جنون آمیز آمریکا و غرب علیه فدراسیون روسیه را که از طریق آن حقایق را تحریف و اوضاع را تشدید و به بحران‌ها جهت حفظ تسلط خود بر جهان تداوم می بخشند، به شدت محکوم می‌کند.

این منبع افزوده است: جمهوری عربی سوریه تاکید می‌کند که روسیه حق کامل دارد از خود در برابر تلاش‌های غرب و آمریکا برای تهدید امنیت ملی و هدف قرار دادن ثبات آن، دفاع و خطر را از مردمش دور کند.

وزارت خارجه سوریه اضافه کرده است: کشورهای غربی به رهبری آمریکا که در جنگ‌های خود قانون شکنی کردند و میلیون‌ها انسان بی گناه را از جنگ کره تا ویتنام، افغانستان، عراق، سوریه و جنگ‌های دیگر کشتند حق ندارند در مورد حقوق بین المللی و نقض قوانین صحبت کنند.

این منبع افزود: سوریه تاکید می‌کند که همه کشورها وظیفه دارند که در برابر سیاست‌های غرب به رهبری آمریکا که تهدید جدی برای صلح و امنیت بین المللی است، ایستادگی کنند.

در نخستین ساعات صبح روز پنجشنبه گذشته، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه "عملیات نظامی ویژه" علیه اوکراین را رسماً اعلام کرد.

روسیه اعلام کرده است عملیات این کشور در اوکراین به منزله شروع جنگ نیست بلکه اقدامی برای جلوگیری از یک جنگ در سطح جهانی است.

اما بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی و آمریکا بلافاصله این اقدام روسیه را به عنوان جنگی علیه اوکراین، محکوم و فشارهای مضاعف دیپلماتیک و اقتصادی خود بر روسیه را آغاز کردند.

اخبار مرتبط

آمریکا باید به نگرانی‌های منطقی ایران درباره بازگشت به برجام پاسخ دهد

جنگ برای آمریکا ابزار سلطه است

درخواست ۷۰ اقتصاددان بین المللی از آمریکا برای آزادسازی دارایی‌های افغانستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha