یزدانی و مرادمند از حضور در تیم‌ملی و باشگاه محروم شدند

یزدانی و مرادمند از حضور در تیم‌ملی و باشگاه محروم شدند

به گزارش سراج24؛ حسین زاهدی صبح امروز یکشنبه ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: این دو بازیکن براساس مقررات مربوطه تا زمانی مجوز حضور در تیم ملی و لیگ‌های برتر را داشته‌اند. آخرین موعدی که تعریف شده بود اول اسفند ۱۴۰۰ بوده است. این تاریخ برای همه یکسان است.

وی در مورد اینکه باشگاه استقلال اعلام کرده است که یزدانی باید هشتم اعزام می‌شد گفت: اول اسفند برای اعزام مشخص شده بود اما براساس نظر ستاد کل تربیت بدنی مشخص کرده بود مبنی بر تقسیم یکی از این عزیزان به نیروی دریایی ارتش و یکی به سپاه پاسداران باید اعزام می‌شدند.

معاون اجتماعی نظام وظیفه ادامه داد: براساس اطلاعی که ما کسب کرده‌ایم هیچ اعلام حضوری ثبت نشده است. به همین خاطر این عزیزان غایب هستند. استعلام‌های کتبی هم صورت گرفته است اما ملاک ثبت در سامانه است که تاکنون این اتفاق رخ نداده است.

زاهدی در پاسخ به این پرسش که با این غیبت آیا آنها می‌توانند در تیم ملی و باشگاهی بازی کنند یا خیر گفت: این دو بازیکن دیگر اجازه فعالیت فوتبالی ندارند و می‌توانند در محل خدمت‌شان اگر تیم ورزشی باشد در آنجا فعالیت کنند! با توجه به اینکه اعلام حضور نشده‌اند از نظر ما غایب هستند.

این مقام مسئول که با برنامه «سلام صبح بخیر» شبکه سه صحبت می‌کرد ادامه داد: اگر غایب باشند تصمیم گیری در مورد اینکه در تیمی بازی کنند با بخش نیرو است. هر جا آنها صلاح بدانند بازی خواهند کرد.

وی تاکید کرد: در آبان ماه به استقلالی‌ها گفتیم یزدانی و مرادمند فقط تا نیم فصل می‌توانند در تیم‌شان باشند. تاکید کردیم با توجه به شرایط این دو بازیکن آنها تا نیم فصل صرفاً اجازه بازی دارند. به خاطر همین اعلام بود که ما برگه اعزام را برای اسفندماه در نظر گرفتیم. آقای آجورلو در جریان بودند و در آبان ماه به ایشان تاکید شد که با این مشکل مواجه نشوند.

معاون اجتماعی نظام وظیفه ادامه داد: تمامی جوانان ایرانی از سن ۱۸ سالگی به سن مشمولیت می رسند. یزدانی ۱۲ سال قبل به این سن رسیده است اما براساس امتیازاتی که او داشته به سربازی اعزام نشده‌اند. حالا که زمان ادای دین شده عزیزان به دنبال قانون گریزی هستند و به نحوی لباس سربازی را کوچک می‌شمارند. این عزیزان باید افتخار کنند به پوشیدن چنین لباسی. متأسفانه مشورت‌های غلطی به آنها داده شده است.

وی در مورد مشکل خدمت سربازی وحید امیری بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس نیز گفت: ما امین مردم هستیم و اطلاعات افراد را در اختیار مردم قرار دهیم. به موضوعات شخصی افراد ورود نکنید. اگر کسی گزارشی دارد می‌تواند به سازمان لیگ یا جاهای دیگر ارائه کند. اگر لازم باشد سازمان لیگ به طور رسمی از ما استعلام می‌گیرد و ما توضیح می‌دهیم. وضعیت شخصی افراد باید محرمانه بماند.

اخبار مرتبط

تیم ملی والیبال ایران فینالیست شد

زمان کشتی فینال یزدانی و تیلور مشخص شد

زمان کشتی فینال حسن یزدانی و دیوید تیلور مشخص شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha