دریادار ایرانی:

نیروهای فرامنطقه‌ای به دنبال ناتوان نشان دادن کشورهای منطقه هستند

نیروهای فرامنطقه‌ای به دنبال ناتوان نشان دادن کشورهای منطقه هستند

به گزارش سراج24؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ارتش، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه جنگ دریایی لاهور و دانشگاه فرماندهی و جنگ ستاد ارتش با تبریک مبعث پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد (ص)، گفت: در قرآن کریم خداوند به دریا قسم یاد می‌کند و هفت بار به حرکت کشتی‌ها روی آب اشاره شده است.

وی با اشاره به نقش ۹۰ درصدی دریا در تجارت جهانی، افزود: دریا در همه ابعاد زندگی مردم کشورهای ساحلی همچون اقتصاد، آرامش، فرهنگ، سیاست و غیره اثرگذار است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر اهمیت دریاها در حفظ منافع ملی، گفت: ایران و پاکستان به خاطر ارتباطشان با دریا، کشورهایی دریایی محسوب می‌شوند. با توجه به این شرایط هر دو کشور نیازمند نیروهای دریایی براساس وزن ژئوپولتیکشان و شأن ملت‌هایشان هستند.

دریادار ایرانی در ادامه خطاب به دانشجویان گفت: شما حافظ امنیت و آرامش دریاها هستید. اگر شما حضور نداشته باشید و یا ایفای نقش‌تان ناکافی باشد، عرصه برای جولان بازیگران غیرمجاز فرا منطقه‌ای مهیا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای فرا منطقه‌ای نه تنها امنیت مطلوب کشورهای منطقه را تأمین نکرده‌اند و نخواهند کرد که باعث ناامن جلوه دادن منطقه و ناتوان نشان دادن کشورهای منطقه نیز هستند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: مسلم است هیچ کشوری به تنهایی قادر به تأمین امنیت گستره وسیع دریاها نیست و لازم است کشورهای منطقه از اشتراکات گوناگون خود حداکثر بهره را برده و با هم افزایی هر چه بیشتر سرنوشت خودشان را در دست بگیرند.

اخبار مرتبط

ناودسته‌های پهپادبر عامل افزایش اقتدار دریایی ایران

نیاز به حضور هیچ مهمان ناخوانده‌‌ای در منطقه نیست

تقدیر جامعه جهانی از «نداجا» برای تأمین امنیت آب‌ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha