چهارمین روز جنگ در اوکراین/ تلاش علی‌اف برای میانجی‌گری میان پوتین و زلنسکی

چهارمین روز جنگ در اوکراین/ تلاش علی‌اف برای میانجی‌گری میان پوتین و زلنسکی

به گزارش سراج24؛دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین عصر شنبه در بیانیه ای اعلام کرد: پوتین و علی اف درخصوص سیر اوضاع در اوکراین باتوجه به اجرای عملیات نظامی روسیه در این کشور گفت وگو کردند.

در ادامه بیانیه به گفت وگوی رؤسای جمهوری روسیه و آذربایجان در مورد برخی مسائل منطقه ای نیز اشاره شد.       

به گزارش ریانووستی، زلنسکی نیز در فیلمی که عصر شنبه در فضای مجازی منتشر شد به گفت وگوی تلفنی خود با الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان اشاره کرد.  

به گفته زلنسکی، علی اف با وی درخصوص صادرات فرآورده های نفتی به اوکراین با توجه به کمبود شدید نفت در کشورش گفت وگو کرد و در این مورد قول مساعد داد. 

به دنبال حمله بامداد روز پنجشنبه (پنجم اسفند) نیروهای روسیه به اوکراین، این جنگ اکنون وارد سومین روز خود شده و همزمان با ادامه آتش جنگ، سیل واکنش های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین المللی علیه روسیه درحال افزایش است.

در نخستین ساعات صبح روز پنجشنبه، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه "عملیات نظامی ویژه" علیه اوکراین را رسماً اعلام کرد.

روسیه اعلام کرده است عملیات این کشور در اوکراین به منزله شروع جنگ نیست بلکه اقدامی برای جلوگیری از یک جنگ در سطح جهانی است.

اما بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی و آمریکا بلافاصله این اقدام روسیه را به عنوان جنگی علیه اوکراین، محکوم و فشارهای مضاعف دیپلماتیک و اقتصادی خود بر روسیه را آغاز کردند. 

اخبار لحظه به لحظه از مهم‌ترین تحولات "چهارمین روز جنگ در اوکراین" را در این گزارش خبری دنبال کنید.

اوکراین مدعی کشته و زخمی شدن ۳ هزار و ۵۰۰ سرباز روسیه شد

الکسی آرستویچ مشاور رییس جمهوری اوکراین مدعی شد که تا کنون سه هزار و ۵۰۰ سرباز روسیه در درگیری نظامی بین مسکو و کی یف کشته و زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آرستویچ مشاور ولودیمیر زلنسکی رییس جمهوری اوکراین روز شنبه گفت که پیشروی در حمله روسیه به کی یف وجود ندارد و اینکه حدود ۳ هزار و ۵۰۰ سرباز روس تا کنون کشته یا زخمی شدند.

اخبار مرتبط

جهان برای افزایش قیمت گندم به هر تن 700 دلار آماده شود

ایرانیان خاک مولداوی را ترک کنند

روسیه از انهدام سلاح‌های آمریکایی در اوکراین خبر داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha