سه پدر و مادر شهید و یک جانباز آسمانی شدند

سه پدر و مادر شهید و یک جانباز آسمانی شدند

به گزارش سراج24؛ در هفته‌ای که گذشت، صغری دهقان نیری مادر شهیدان رمضان و رضا دهقان نیری پس از تحمل سال‌ها فراق فرزندان دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

شهید رمضان دهقان نیری در سوم شهریور ماه سال ۱۳۳۸ در یزد دیده به جهان گشود و در هفتم شهریور ماه سال ۱۳۶۰ در منطقه عملیاتی گیلان غرب به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکر این شهید پس از ۶ سال در اسفندماه سال ۱۳۶۷ به وطن بازگشت و در گلزار شهدای نیر به خاک سپرده شد.

شهید رضا دهقان نیری نیز در اول فروردین سال ۱۳۴۹ در نیر به دنیا آمد و در دهم فروردین ماه سال ۱۳۶۷ در منطقه شاخ شمیران به شهادت رسید. پیکر این شهید هم در دوم مهرماه به وطن بازگشت و در این گلزار به خاک سپرده شد.

مادر شهیدان ناجی دزفولی

دوستانی‌ دزفول مادر شهیدان والامقام محمدحسین و عبدالامیرناجی دزفولی، خواهر شهیدان والامقام علی و محمود دوستانی دزفولی و مادر همسر شهید جاویدالاثر محمد روغن چراغی پس سال‌ها فراق و دوری از شهیدان دلیر و افتخارآفرینش در ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ به شهیدانش پیوست.

شهید محمدحسین ناجی دزفولی دهم شهریور ۱۳۳۷، در شهرستان دزفول به دنیا آمد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. هفتم فروردین ۱۳۶۱، در تپه چشمه زادگاهش بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. مزار او در شهیدآباد همان شهرستان قرار دارد.

شهید عبدالامیر ناجی دزفولی یکم بهمن ۱۳۴۵، در شهرستان دزفول به دنیا آمد. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. پنجم اسفند ۱۳۶۴ با سمت بیسیم‌چی در فاو عراق بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

پدر شهیدان عسکری

سید ابراهیم عسکری پدر صبور شهیدان والامقام سید جمال و سید جلال عسکری به فرزندان شهیدش پیوست.

شهید سید جلال عسکری متولد ۱۳۴۷ که در تاریخ دهم اردیبهشت ماه ۱۳۶۵ در فاو و شهید سید جمال عسکری متولد ۱۳۴۵ که در تاریخ بیست و سوم اسفند ماه ۱۳۶۶ در خرمال به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

جانباز ۷۰ درصد قاسمعلی احمدوند

قاسمعلی احمدوند جانباز سرافراز ۷۰ درصد دوران دفاع مقدس از استان البرز پس از سال‌ها تحمل رنج و جراحات ناشی از جنگ تحمیلی جمعه ۲۹ بهمن دعوت حق را لبیک گفت و به یاران شهیدش پیوست.

قاسمعلی احمدوند متولد سال ۱۳۲۰ بود و سال ۱۳۶۳ در منطقه عملیاتی غرب کشور در عملیات والفجر ۵ بر اثر اصابت ترکش به درجه رفیع جانبازی نائل آمد.

اخبار مرتبط

سیدالشهدا(ع) روز عاشورا چه گفتند؟

ویدئو/ آرامگه یار اینجاست

بدرقه پیکر مطهر شهدای مدافع حرم در تهران/ همسر شهید اسکندری: همسرم شهادت حسین گونه را در اعتکاف آرزو کرد +ویدئو و عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha