گلریز: حریف مافیای ماشین و موسیقی نیستیم

گلریز: حریف مافیای ماشین و موسیقی نیستیم

به گزارش سراج24؛ محمد گلریز، رئیس علمی نخستین جشنواره سرود فجر در گفت‌وگو با ایکنا گفت: جشنواره ملی و بین‌المللی سرود فجر توسط مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری بسیج اجرا می‌شود. اوایل در جشنواره موسیقی فجر کارهایی در خور نام فجر اجرا می‌شد که در رابطه با دفاع مقدس و انقلاب بود. متاسفانه سال‌های سال است که این آثار کم‌رنگ و به فراموشی سپرده شده و به جایی رسیده که دریغ از یک کار انقلابی. وقتی نام یک جشنواره‌ای فجر است باید کارهایی انقلابی هم در کنار باقی آثار باشد. 

وی افزود: فراخوانی در کشور داده شده و از همه بهتر که این جشنواره بعد بین‌المللی هم دارد و گروه‌هایی از کشورهای سوریه، عراق، فلسطین و یمن شرکت خواهند داشت. تاکنون نزدیک به دو هزار اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است و کسانی که در این جشنواره شرکت می‌کنند عموماً از نوجوانان و جوانان عزیز کشور هستند.

رئیس علمی نخستین جشنواره سرود فجر بیان کرد: صدا و سیما در این جشنواره حضور موثری دارد و برنامه‌ها از طریق شبکه‌های استانی پخش خواهند شد. اجراهای گروه‌های برگزیده نیز از شبکه‌های پربیننده سیما پخش می‌شوند. این جشنواره باید ادامه داشته باشد تا بتواند تاثیرگذار باشد. از این طریق می‌توان استعدادهای خوبی را در عرصه موسیقی فاخر و سرود کشف کرد.

این خواننده در رابطه با اهداف این جشنواره بیان کرد: هدف این جشنواره مقابله‌ با جنگ فرهنگی است که از سوی دشمنان این مرزوبوم داریم. باید نشان دهیم که ما در میدان حضور داریم. دیگر سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی هم باید بیایند تا دست به دست هم دهیم و مقابله کنیم. ما یک فرهنگ اصیل چند هزار ساله داریم که باید به موسیقی ایرانی، اصیل و فاخر خود بیشتر بها دهیم.

وی در رابطه با موسیقی‌های موجود بیان کرد: الان یک سری‌ موسیقی‌هایی که از نظر شعر و محتوا بار خوبی ندارند به ما تحمیل می‌شود و بعضی‌ها هم در کشور ناخواسته به آنها کمک می‌کنند. این نوع موسیقی‌ها ذهن جوانان ما را تخریب کرده و در ظاهر،‌ کردار و رفتار آنها اثر گذاشته است.

گلریز تصریح کرد: من همیشه گفته‌ام که در کشور دو مافیا وجود دارد که هیچ قدرتی نمی‌تواند حریف آنها شود، یکی مافیای ماشین است و دیگر مافیای موسیقی. واقعاً هیچ کس نمی‌تواند حریف آنها شود زیرا حمایت مالی می‌شوند و عوامل دارند. مدیران بعضی از این خواننده‌ها یا دلالان هنری یکدفعه یک ارگان دولتی را می‌خرند و کسی حریف اینها نمی‌شود. خواننده را انتخاب می‌کنند تربیت و تبلیغ می‌کنند و میلیاردها تومان هزینه یک خواننده می‌کنند تا درآینده معروف شود.

وی در پایان افزود: این جنگی است که وجود دارد و مقابله‌ ما هم به این صورت است. ما که نمی‌توانیم جلوی فضای مجازی و ماهواره‌ها و... را بگیریم مقابله ‌ما باید از طریق جشنواره‌های مختلف،‌ برنامه‌ها و کنسرت‌های باکیفیت باشد.

اخبار مرتبط

این رویداد موسیقی حکم ورود به جنگ فرهنگی را دارد

حکم رئیس سازمان بسیج مستضعفین برای « محمدگلریز»/خواننده انقلاب دبیر سرود فجر شد

«بانگ آزادی» آقای گلریز تمام نشدنی است/ خاطرات آقای محجوب موسیقی

0 نظر

ارسال نظر

capcha