لاوروف:

دبیرکل سازمان ملل تحت فشار غرب است

دبیرکل سازمان ملل تحت فشار غرب است

به گزارش سراج24؛ «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) نسبت به موضع‌گیری‌های منفعلانه «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد، ابراز تأسف کرد.

لاوروف از فرصت نشست خبری مشترک با «گیر پدرسون» نماینده سازمان ملل در امور سوریه استفاده کرد تا به انتقاد از اظهارات اخیر گوترش درباره تنش اوکراین و روسیه بپردازد.

به نوشته وبگاه «ریانووستی»، وی در این‌باره گفت: «با کمال تاسف، دبیرکل سازمان ملل که شما نماینده او هستید، تحت فشار غرب قرار گرفت و روز گذشته چند بار اظهاراتی در مورد آنچه در شرق اوکراین در حال رخ دادن است، بیان کرد که با وضعیت او و اختیاراتش مطابق با منشور سازمان ملل متحد متناقض است».

وزیر خارجه روسیه با انتقاد از سکوت گوترش درباره نقض توافقات مینسک توسط دولت کی‌یف نیز تصریح کرد: «دبیرکل سازمان ملل هرگز صدای خود را در مورد وضعیت اوکراین و اجرای توافقات مینسک بلند نکرده است».

شامگاه دوشنبه بود که «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه طی بیانیه جدایی مناطق دونتسک و لوهانسک از اوکراین را به رسمیت شناخت. پوتین سپس به ارتش روسیه دستور داد برای برقراری صلح، وارد مناطق دونتسک و لوهانسک، در شرق اوکراین شود.

گوترش در واکنش به این تصمیم روسیه گفته بود: «ما خواستار حل و فصل مسالمت آمیز مناقشه در شرق اوکراین بر اساس توافقات مینسک هستیم. تصمیم روسیه نقض تمامیت ارضی و حاکمیت اوکراین است و با منشور سازمان ملل متحد مغایرت دارد».

اخبار مرتبط

مسکو پیشنهاد می‌کند به فکر تشکیل طرفین کنوانسیون تهران باشیم

روسیه با همه گروه‌های سیاسی افغانستان در ارتباط است

هرگونه تجاوز به کریمه، اعلان جنگ علیه روسیه است

0 نظر

ارسال نظر

capcha