سرلشکر باقری خطاب به شاعران دفاع مقدس:

حماسه‌های دفاع مقدس مردم ایران را با زبانی شاعرانه منظوم کنید

حماسه‌های دفاع مقدس مردم ایران را با زبانی شاعرانه منظوم کنید

به گزارش سراج24؛ پیام سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح به بیست و سومین کنگره سراسری شعر دفاع مقدس و مقاومت در آیین اختتامیه این کنگره در مرکز همایش‌های بین‌المللی آیت‌الله دستغیب شیراز، توسط سرهنگ «عباس بایرامی» رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس قرائت شد.

در متن این پیام چنین آمده است:

" به نام خداوند جان و خرد

سلام علیکم؛

بنا به فرمایش مقام عظمای ولایت، امام خامنه‌ای، در دیدار با شاعران «شعر یک ثروت ملی است» است، بنابراین شاعران که وارثان انبیا الهی هستند، تولیدکنندگان، منتشرکنندگان و حافظان این ثروت خواهند بود و از این رو جای و جایگاه ویژه‌ای در فرهنگ و تمدن ایران اسلامی دارند.

ایران کشور شعر است، کشور «حنظله بادغیسی» است که گفت:

مهتری گر به کام شیر در است شو، خطر کن، زکام شیر بجوی

یا بزرگی و عز و نعمت و جای یا چو مردانت، مرگ رویاروی

ایران سرزمین فردوسی، حماسه سرای بزرگ ایران و جهان است که سرود:

چو ایران نباشد تن من مباد بدین بوم و بر زنده یک تن مباد

ایران سرزمین حافظ و خیام و سعدی و صائب، سرزمین باکری و همت و سلیمانی و باقری؛ سرزمین مردانی و امین‌پور و هراتی و سبزواری. سرزمین من و شمایی است که دل در گرو این آب و خاک، این فر و فرهنگ داریم.

من بر این باور بوده و هستم که ایران تا بوده، فر و فرهنگی قوی و مثال‌زدنی داشته است و به همت شما شاعران و نویسندگان، این فرهنگ هر روز بالنده‌تر و اثرگذارتر شده است. شما شاعران و نویسندگانی که در این کنگره شریف جمع شده‌اید تا یاد و خاطره شهدای بزرگ و بزرگوار دفاع مقدس و مقاومت را به رشته نظم درآورید و ماندگارش کنید.

جمع شده‌اید تا با ذهن و زبانی شاعرانه، هنرمندانه حماسه‌های دفاع مقدس مردم ایران را، فداکاری و از خودگذشتگی مردان خط مقدم مبارزه علیه ظلم و طاغوت را، شهادت غریبانه و شجاعت مثال‌زدنی مدافعان حریم امامت و ولایت را منظوم کنید تا فرداییان و آنان که در سایه آفتاب عدالت زندگی خواهند کرد با احترام ویژه یاد و خاطره پدران آفتابی خود را به یاد بیاورند و نقل کنند و به آنان ببالند و شهادت و رشادت آن‌ها را سرمشق و سرلوحه زندگی خود قرار دهند.

برادران و خواهرانی که در این کنگره معظم و مؤثر شرکت کرده‌اید، قلم‌های متعهد شما را می‌ستایم و برای همه شما و دست‌اندرکاران بیست و سومین کنگره سراسری شعر دفاع مقدس و مقاومت بهترین‌های دنیا و آخرت را از درگاه ایزد متعال خواستارم. "

اخبار مرتبط

نظیر مراسم محرمی که در جبهه برگزار می‌شد را ندیده‌ام

زندگینامه شهید عبدالله اسکندری

8 فراخوان هنری و رسانه‌‌ای هیأت رونمایی شد/منشأ همه هنرها عاشورا است

0 نظر

ارسال نظر

capcha