پوتین:

استقرار نیروها در اوکراین به وضعیت میدانی بستگی دارد

استقرار نیروها در اوکراین به وضعیت میدانی بستگی دارد

به گزارش سراج24؛معاون وزیر دفاع روسیه می‌گوید رئیس‌جمهور ولادیمیر پوتین از مجلس اعیان این کشور خواسته اجازه استفاده ارتش در خارج از مرزهای روسیه را تأیید کند. مسکوتایمز مدعی شده که این مجلس اجازه استفاده از نیروهای نظامی را به رئیس‌جمهور داده است.

پوتین گفته که استقرار نیرو در اوکراین به اوضاع میدانی بستگی دارد. او گفت روسیه به طور کامل ادعاهای ارضی جمهوری‌های خلق در لوهانسک و دونتسک در منطقه شرق اوکراین را به رسمیت می‌شناسد.

پوتین که در یک کنفرانس خبری حضور داشت تصریح کرد: «ما آنها را به رسمیت شناختیم. این به معنای آن است که ما همه اسناد اصلی آنها از جمله قانون اساسی را ب رسمیت شناختیم.»

وزیران اتحادیه اروپا به اتفاق آرا با اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه موافقت کرده‌اند. همزمان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مدعی شد که اروپا در مقطع زمانی خطرناکی قرار دارد. او گفت که تحریم‌های جدید علیه روسیه دسترسی دولت این کشور به بازارهای مالی را هدف خواهد گرفت.

در تحولی دیگر، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد تمامی دیپلمات‌های این کشور از اوکراین خارج می‌شوند.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه شب گذشته (دوشنبه ۲۱ فوریه/ ۲ اسفندماه) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو اعلام کرد کشورش استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانتسک را به رسمیت می‌شناسد.

امروز سه شنبه، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین زلنسکی در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با رئیس جمهوری استونی در پایتخت اوکراین، گفت کی‌یف امکان قطع روابط دیپلماتیک با روسیه را بررسی می کند.

اخبار مرتبط

ایرانیان خاک مولداوی را ترک کنند

روسیه از انهدام سلاح‌های آمریکایی در اوکراین خبر داد

۲ هواپیمای جنگی و ۳ بالگرد اوکراین ساقط شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha