سی بی اس نیوز مدعی شد؛

فرماندهان روسی فرمان حمله به اوکراین را دریافت کرده اند

فرماندهان روسی فرمان حمله به اوکراین را دریافت کرده اند

به گزارش سراج24؛ یک مقام آمریکایی در گفتگو با شبکه خبری «سی‌بی‌اس» آمریکا مدعی شد که ایالات متحده اطلاعاتی در اختیار دارد مبنی بر اینکه فرماندهان روسی دستور تهاجم به اوکراین را دریافت کرده‌اند و فرماندهان حاضر در میدان در حال برنامه ریزی های خاص برای نحوه مانور در بخش‌های خود در میدان نبرد هستند.

مقام مذکور در ادامه افزود که این دستورات به این معنی نیست که تهاجم امری قطعی است، زیرا «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه همچنان می‌تواند در صورت تغییر نظرش، دستورات را نیز تغییر دهد.

این در حالی که دفتر ریاست جمهوری فرانسه خبر داد که با میانجی گری «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور این کشور، قرار است رؤسای جمهور روسیه و آمریکا بر سر بحران اوکراین نشستی دیپلماتیک برگزار کنند.

روز گذشته «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری «سی ان ان» مدعی شد که شواهد حاکی از آن است که روسیه در آستانه حمله به اوکراین قرار دارد.

پیشتر نیز «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا با تکرار اتهامات قبلی خود برضد روسیه، مدعی شده بود که رئیس جمهور روسیه تصمیم گرفته است تا به اوکراین حمله کند.

بایدن با استناد به ارزیابی‌های اطلاعاتی گفت: الان من متقاعد شده ام که او (پوتین) تصمیم به حمله گرفته است. برای باور به این مسئله دلایلی داریم.

روسیه با رد همه این اتهامات و ادعاها تاکید کرده است که قصد حمله به هیچ کشوری را ندارد.

اخبار مرتبط

ما باید به مردم فلسطین و اوکراین به یک اندازه اهمیت بدهیم

پیش‌نویس توافق وین توسط همه طرف‌ها به‌دقت بحث شده است

ماهانه ۴۰ هزار تُن گندم به لبنان اهدا می‌کنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha