حزب الله:

مقاومت امروز قدرتمندتر از هر زمانی است

مقاومت امروز قدرتمندتر از هر زمانی است

به گزارش سراج24؛ شیخ «نبیل قاووق» عضو شورای مرکزی حزب‌الله لبنان اعلام کرد که مقاومت در سال 2022 چه از نظر کمی و چه از نظر کیفی قدرت‌مندتر از هر زمانی است و هیچ کس نمی‌تواند موجودیت آن را چه با جنگ و چه بدون جنگ تهدید کند.

 شیخ نبیل قاووق در مراسمی که به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره فرماندهان  شهید و پیروزی انقلاب اسلامی ایران در شهرک جنوبی «عیتیت» لبنان برگزار شد، اعلام کرد: از  زمان پیروزی‌های مقاومت، معادلات تغییر کرده است؛ به گونه ای که پیش از این پهپادهای رژیم صهیونیستی به حریم هوایی لبنان نفوذ می‌کردند؛اما امروزه پهپادهای لبنان به حریم هوایی فلسطین اشغالی نفوذ می‌کنند.

شیخ قاووق با اشاره به اینکه صهیونیست‌ها امروز از ناتوانی ارتششان در حفاظت از آنها وحشت‌زده‌اند تاکید کرد: پهپاد «حسان» پیامی بسیار رسا به دشمن صهیونیستی بود که به خوبی آن را دریافت کرد و امروزه توانایی نظامی حزب‌الله، رژیم اسرائیل را شوکه کرده است.

روز جمعه حزب‌الله در بیانیه‌ای اعلام کرد یک فروند پهپاد با نام «حسان» به مدت 40 دقیقه در عمق 70 کیلومتری شمال فلسطین اشغالی به پرواز درآمده و پس از انجام مأموریت خود با موفقیت به لبنان بازگشته است.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان روز چهارشنبه اعلام کرد که «ما این توانایی را بدست آوردیم که هزاران موشک‌ خود را به موشک‌هایی با دقت بالا (نقطه زن) تغییر دهیم و در طول سال‌ها در این راستا اقدام کرده‌ایم و به دشمن اشغالگر که به دنبال موشک‌های با دقت بالای ما می‌گردد، می‌گوییم که هرچه قدر می‌خواهی جست‌و‌جو کن و ما منتظرت هستیم».

این مقام حزب‌الله در بخش دیگری از سخنانش به انتخابات آتی لبنان هم اشاره کرد و گفت: ما انتخابات پارلمانی لبنان را برای نجات کشور می‌خواهیم، اما دشمنان لبنان آن را راهی برای شعله‌ور کردن کشور می‌خواهند.

وی در ادامه افزود: انتخابات بدون تاخیر و در موعد مقرر برگزار می‌شود که ما برای آن آماده می‌شویم و با دشمنان مقابله خواهیم کرد و با وجود توطئه آمریکا و پول کشورهای سازش‌کار با رژیم اسرائیل ، مقاومت پیروز خواهد شد.

شیخ قاووق در پایان گفت: حضور پررنگ ما در انتخابات پارلمان لبنان ضربه‌ای سخت به توطئه دشمنان خواهد بود.

بنا بر اعلام مقامات لبنانی، انتخابات پارلمانی این کشور در تاریخ 15 ماه مِه سال جاری میلادی (25 اردیبهشت ماه) برگزار خواهد شد.

درحالی که نتایج نظرسنجی‌ها حاکی از پیروزی قاطع حزب‌الله و متحدان آن در انتخابات پارلمانی لبنان است، شیخ‌نشینان خلیج فارس نمی‌خواهند این انتخابات در موعد مقرر برگزار گردد.

گزارش‌ها و مقالاتی که در رسانه‌های متعلق به کشورهای حوزه خلیج فارس منتشر می‌شود حاکی از آن است که این کشورها تمایلی به برگزاری انتخابات پارلمانی لبنان در موعد مقرر آن ندارند؛ چرا که معتقدند نتیجه این انتخابات همانند دوره قبل برخلاف میل و خواسته این کشورها و همچنین آمریکاست.

اخبار مرتبط

جدیدترین نتایج شمارش آراء انتخابات در لبنان/پیشتازی ائتلاف مقاومت

اعلام نتایج نهایی انتخابات لبنان در ۷ حوزه انتخابی

انتخابات پارلمانی لبنان در جوی آرام پایان یافت

0 نظر

ارسال نظر

capcha