جانشین فرمانده کل سپاه:

«موقعیت مهدی» برآمده از دل و جان هنرمندان است

«موقعیت مهدی» برآمده از دل و جان هنرمندان است

به گزارش سراج24؛ سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران پس از تماشای سینمایی «موقعیت مهدی» فیلم برتر چهلمین جشنواره فیلم فجر گفت: تقدیر و تشکر می‌کنم از بنیاد فرهنگی و هنری روایت فتح و سیما فیلم به عنوان حامیان و بانیان ساخت این اثر هنری که هر لحظه‌اش یاد و خاطرات روزهای حماسه‌آفرین هشت سال دفاع مقدس برایمان زنده می‌کند.

وی اظهار کرد: فیلم «موقعیت مهدی» ضمن تلاش‌های فوق‌العاده هنری و فنی به کار گرفته شده برای تولیدش همچنان با آنچه لایق مقام و عظمت شخصیت و کار شهدا و رزمندگان ایران در دفاع مقدس است فاصله دارد از این رو بنیاد فرهنگی روایت فتح باید تلاش‌هایش را ادامه و تولیداتش را به کمیت و کیفیتی برساند که حداقل سهمی در ابراز ارادت خود به شهدا داشته باشد.

سردار فدی یادآور شد: هنرمندان می‌توانند با به کارگیری هنر خود آثار مورد توجهی از حماسه‌آفرینی‌های ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس به ویژه برای نسل جوان خلق کنند اما حماسه‌های مذکور آنچنان عمیق و گسترده است که هرچه به آن پرداخته شود کم است پس باید بیش از حد توان در این حوزه فعالیت کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با تاکید بر اهمیت هنر به ویژه سینما در حفظ ارزش‌های تاریخی ایران اسلامی و ممانعت از تحریف آن از سوی دشمنان گفت: اگر هنرمندان ما در بازنمایی تاریخ با شکوه ایران اسلامی کوتاهی کنند بی‌شک بیگانگان از آن خوانشی متفاوت و مورد سلیقه خودشان به نسل امروز ایران ارائه می‌کنند تا ملت ما را ناامید از دستاوردهایشان کنند و آنها را به سوی خمودی هدایت کنند. امید است تا با همدلی و حمایت اقشار گوناگون از جمله هنرمندان، انقلاب اسلامی ایران به دست صاحب اصلی‌اش یعنی حضرت ولی عصر (عج) تحویل داده شود.

وی در ادامه با تقدیر از عوامل ساخت این فیلم گفت: هنگامی که فیلم‌نامه اثر را مطالعه کردیم و با خانواده شهید باکری در میان گذاشتیم متوجه عمق زحمات نویسنده و گردآورنده تحقیقات و پژوهش‌های پیرامونی آن شدیم. هادی حجازی‌فر و یاری‌گران ایشان از جمله بنیاد فرهنگی روایت فتح در ساخت «موقعیت مهدی» با دل و جان کار کرده‌اند و گواه این سخن دلنشینی اثر است. هنگامی که هنرمندان و نهادهای پشتیبان یک اثر هنری آن هم در حوزه فیلم سینمایی دل به کار می‌دهند اثری متفاوت خلق می‌کنند.

سردار فدوی در پایان تأکید کرد: ایستادگی و مقاومت ملت ایران طی ۴۳ سال گذشته به برکت خون شهدایی میسر شده است که در فیلم «موقعیت مهدی» تنها به بخشی از آنها به زیبایی اشاره و توجه شده است. ما در هشت سال دفاع مقدس تنها با صدام و ارتش بعث آن درگیر نبودیم بلکه ۷۸ کشور پشتیبانی همه‌جانبه از عراق داشتند و ایران به پشتوانه و با تکیه بر بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و شهدای مخلص خدا توانست در مقاومت برابر آنها پیروز شود. پیروزی‌های ما همچنان ادامه دارد و ادامه مقاومت‌ها و ایستادگی‌هایمان تا یمن نیز کشیده شد است و آنها نیز با ایمان و اخلاص راه انقلاب اسلامی ایران را در مبارزه با زور و استبداد ادامه می‌دهند.

فیلم «موقعیت مهدی» به کارگردانی هادی حجازی‌فر با نامزدی در ۱۴ رشته و دریافت پنج سیمرغ بلورین در بخش‌های بهترین فیلم، جلوه‌های ویژه میدانی، صدابرداری، موسیقی متن و فیلم اول، رکورددار این دوره از جشنواره شد.

اخبار مرتبط

«موقعیت مهدی» چگونه پرفروش شد؟

فروش یک میلیاردی فیلم موقعیت مهدی در اکران های مردمی +عکس

«شادروان» در تعقیب «موقعیت مهدی» / «سگ‌بند» تنها در صدر

0 نظر

ارسال نظر

capcha