آیت الله محمدی لائینی: نماز را از مظلومیت و مهجوریت خارج کنیم

آیت الله محمدی لائینی: نماز را از مظلومیت و مهجوریت خارج کنیم

به گزارش سراج24؛ آیت الله محمدباقر محمدی لائینی عصر شنبه در شورای اقامه نماز با بیان اینکه امروز به برکت شهدا مسئولیت گرفته ایم، گفت: باید مسئولیت‌ها به افرادی واگذار شوند که معتقد به نماز و اقامه آن باشند.

وی با اظهار اینکه نماز را نباید سبک شمرد، گفت: هیچ ظلمی بالاتر از این نیست که مسجد از نماز خلوت و خالی شود.

وی با تاکید براینکه باید نسبت به قصور خود درباره نماز تأسف خوریم، گفت: نماز نهی از منکر و فحشاء می‌کند.

آیت الله لائینی به اتفاق رخ داده در جشنواره بین المللی فیلم فجر اشاره و اضافه کرد: متأسفانه با این بهانه که عشق مقدم هست در یکی از فیلم‌ها اقدام به ترویج ازدواج سفید شده است که باید جلوی آن را گرفت و ستاد نمازجمعه در نقد این حرف و اقدام باید بیانیه صادر کند.

امام جمعه ساری با انتقاد از تعطیلی اقامه نماز در برخی مساجد اظهار داشت: متأسفانه در ادارات نیز آن گونه که باید به نماز توجه نمی‌شود و باید بررسی شود چند درصد نمازخانه‌ها تعطیل است.

وی افزود: متأسفانه برخی نمازخانه‌ها تعطیل و برخی نامرتب هستند و باید دلایل نابسامانی بررسی و رصد شود و تیمی باید این مسائل را نظارت و رصد کند.

وی با اشاره به آزادسازی ساحل، دسترسی به ساحل را مهمترین از آزادسازی آن دانست و گفت: وقتی حریم ۶۰ متری آزاد شود و راه دسترسی نداشته باشد، آزادسازی تأثیر ندارد.

امام جمعه ساری یادآور شد: باید هر ۵۰۰ تا ۶۰۰ متر راه دسترسی به دریا باز و با تجاوز به دریا، حریم رودخانه‌ها و تالاب‌ها برخورد شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اظهار اینکه نماز مقوله‌ای ترکیبی است، گفت: عبادت چندوجهی است و در کنار نماز به عفاف، مبارزه با فساد، برخورد با تجاوز به محیط زیست وغیره توجه شود.

اخبار مرتبط

حجت الاسلام آل هاشم: آمریکا سرخط تروریسم در جهان است

جولان دلالان در گندم‌زارهای مازندران

۱۵۵۰ ویژه برنامه دهه کرامت برپا می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha