تداوم بحران اوکراین؛

بیش از ۲۵ هزار پناهنده از دونباس وارد روسیه شدند

بیش از ۲۵ هزار پناهنده از دونباس وارد روسیه شدند

به گزارش سراج24؛ شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه و خبرگزاری تاس امروز (شنبه) به نقل از یوگنی کوتساوالووا وزیر موقعیت‌های اضطراری جمهوری مردمی لوگانسک اعلام کردند: تاکنون بیش از ۲۵ هزار نفر از مناطق دونتسک و لوگانسک وارد خاک روسیه شدند.

این افراد با اتوبوس و خودروهای شخصی از گذرگاه‌های مرزی استان راستف در جنوب روسیه وارد خاک این کشور شده‌اند و در اردوگاه ویژه و نیز چند مدرسه و مهد کودک و مراکز عمومی دیگر اسکان یافته‌اند.

انتظار می‌رود امروز یک قطار حامل پناهندگان دونباس وارد روسیه شود و تمهیدات لازم برای اسکان آنها در شهر راستف -نا-دانو مرکز استان راستف فراهم شده است. 

به گزارش شبکه تلویزیونی وستی،به دستور ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، دولت روسیه از محل بودجه فدرال این کشور ۵ میلیارد روبل (۶۵ میلیون و ۷۸۹ هزار دلار) برای کمک به پناهندگان اختصاص داده است.

از این مبلغ به هر پناهنده دونباس، ۱۰ هزار روبل (حدود ۱۴۰ دلار) پرداخت می‌شود.

در همین حال امروز شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه اعلام کرد که الکساندر چوپریان وزیر موقعیت‌های اضطراری روسیه به دستور پوتین برای فراهم آوردن شرایط اسکان پناهندگان که گفته می‌شود تا ۷۰۰ هزار نفر خواهد رسید، وارد راستف شد.

چوپریان از استان‌های روسیه خواست که در صورت مهیا بودن برای پذیرش پناهندگان از شرق اوکراین، اعلام آمادگی کنند.  

در زمان حاضر واحدهای وزارت موقعیت‌های اضطراری روسیه و وزارت بهداشت روسیه و سازمان حمایت از مصرف کنندگان (مسئول پیشگیری از بیماری‌های عفونی) در محل اسکان پناهندگان برای رفع مشکلات و نیازهای آنها مشغول فعالیت هستند. 

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه روز جمعه از وقوع یک انفجار در نزدیکی ساختمان دولت خودخوانده دونتسک در شرق اوکراین خبر داد. پیش از این دنیس پوشیلین رییس جمهوری خودخوانده دونتسک در شرق اوکراین از آغاز تخلیه ساکنان این منطقه و نیز جمهوری خودخوانده لوگانسک خبر داده و گفته بود که آنها به روسیه خواهند رفت.

اخبار مرتبط

روسیه از انهدام سلاح‌های آمریکایی در اوکراین خبر داد

۲ هواپیمای جنگی و ۳ بالگرد اوکراین ساقط شدند

جنگ جهانی اقتصادی در حال وقوع است

0 نظر

ارسال نظر

capcha