وزیر فرهنگ:

تولیدات بنیاد فارابی باید در تراز فرهنگ انقلاب اسلامی باشد

تولیدات بنیاد فارابی باید در تراز فرهنگ انقلاب اسلامی باشد

به گزارش سراج24؛ محمدمهدی اسماعیلی در دومین جلسه هیات امنای بنیاد سینمایی فارابی که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، با اشاره به نقش سینما در فرهنگ سازی عمومی، افزود: نقش بنیاد سینمایی فارابی به عنوان نهاد ملی سینما حائز اهمیت است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مأموریت‌های پیش روی بنیاد سینمایی فارابی با هدف ارتقای جایگاه صنعت سینمای ایران ادامه داد: امیدواریم با حمایت‌های ویژه رئیس‌جمهور و مساعدت و همکاری مجلس شورای اسلامی در بودجه سال آینده شاهد اتفاق ویژه در بنیاد سینمایی فارابی و اعتلای این نهاد سینمایی به ویژه در بخش تولیدات سینمایی در تراز انقلاب اسلامی باشیم، زیرا این موضوع همواره یکی از منویات رهبر معظم انقلاب است و باید تلاش کنیم با همراهی هیأت امنای بنیاد فارابی بخشی از این مطالبات را که گامی در جهت جهاد تبیین به حساب می‌آید، اجرایی کنیم.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه به دنبال سینمای پاک و اسلامی هستیم، ادامه داد: امیدواریم با تولیدات فاخر در تراز انقلاب اسلامی، شاهد تولید آثار سینمایی در شأن دیدگاه‌های فرهنگی نظام اسلامی و احکام اسلامی باشیم.

وی همچنین ارتقای کمی و کیفی در تولیدات بنیاد سینمایی فارابی و سینمای ایران را یکی از افق‌های پیش روی دولت مردمی دانست و با اشاره به اهمیت اقتصاد فرهنگ تصریح کرد: نگاه ما همیاری و کمک متقابل اقتصاد و فرهنگ است و هیأت امنای بنیاد سینمایی فارابی باید ظرفیت حداکثری عملیاتی و اجرایی خود را به نفع سینمای ایران فعال کند.

رییس شورای هنر گفت: نگاه ما به این جلسه و عزیزانی که در هیات امنا هستند تشریفاتی و به مثابه شورای سیاست‌گذاری نیست و امیدواریم با نگاهی کاملا اجرایی و عملیاتی بتوانیم قدم‌هایی برای اعتلای سینمای ایران برداریم. هیأت امنای بنیاد سینمایی فارابی فرصتی مهم برای تقویت صنعت سینمای ایرانی اسلامی است.

سیدمهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی نیز  در این جلسه که شب گذشته برگزار شد، با ارائه گزارشی، به تازه ‌ترین مختصات سینمای جهان در عرصه فرهنگ و اقتصاد و جایگاه سینمای ایران در حوزه تولید و اقتصاد در منطقه اشاره و برنامه ‌های آتی و طرح تحول این بنیاد را تشریح کرد.

در بخش دیگری از این جلسه، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی هم با اشاره به وضعیت سینمای ایران و بیان نیازهای اساسی تولید و توزیع آثار سینمایی به الزامات پیشروی این صنعت و نقش بنیاد فارابی در تحقق این الزامات اشاره کرد.

در ادامه اعضای هیأت امنای بنیاد سینمایی فارابی به تشریح نقطه نظرات و راهکارهای اجرایی برای اعتلای جایگاه این بنیاد و کمک آن به عرصه فرهنگ سازی سینما در گام دوم انقلاب اسلامی پرداختند.

در پایان جلسه نیز مقرر شد جلسه بعدی هیأت امنا در نیمه دوم اسفند امسال ربرگزار شود.

اخبار مرتبط

«شفافیت مالی سینما» در کما

حاشیه‌ها می‌آیند و می‌روند، اما...

هشدار محمد خزاعی درباره تصویر «ایران» در سینما/ میلی نباشیم!

0 نظر

ارسال نظر

capcha