هر ١٠ دقیقه یک کودک یمنی به دلیل بیماری جان خود را از دست می دهد

هر ١٠ دقیقه یک کودک یمنی به دلیل بیماری جان خود را از دست می دهد

به گزارش سراج24؛ به نقل از المعلومه، سازمان بین المللی نجات کودکان، روز چهارشنبه هشدار داد که میلیون‌ها کودک یمنی در ماه آینده میلادی از تمام کمک‌های بشر دوستانه محروم خواهند شد.

این سازمان مستقر در انگلیس در توییتی اعلام کرد: طبق داده‌های سازمان ملل متحد، با ادامه تشدید درگیری‌ها، حدود ۴.۳ میلیون کودک در یمن تمام کمک‌های بشر دوستانه را تا ماه مارس از دست خواهند داد.

به گفته این سازمان هر ١٠ دقیقه یک کودک یمنی بر اثر بیماری‌های قابل پیشگیری مانند اسهال، سو تغذیه و عفونت‌های تنفسی جان خود را از دست می‌دهد و ۱۵.۴ میلیون نفر نیز به آب سالم و بهداشتی دسترسی ندارند.

خبرگزاری رویترز نیز به نقل از گزارش‌های سازمان‌های امدادی بین المللی و سازمان ملل اعلام کرده که تشدید درگیری‌ها در یمن به وقوع قحطی بزرگ و گسترش گرسنگی منجر می‌شود. رویترز به نقل از این سازمان‌ها درباره فروپاشی قریب الوقوع اقتصاد یمن هشدار داد.

حملات ائتلاف سعودی به یمن باعث نابودی زیرساخت‌های این کشور شده است. به دنبال این حملات مردم یمن در محاصره شدیدی قرار گرفته و حتی به دارو و غذای کافی نیز دسترسی ندارند. این مسئله به شیوع انواع بیماری‌ها منجر شده است.

اخبار مرتبط

منصور هادی از قدرت در یمن کناره گیری کرد؟

ظاهرسازی امارات در واکنش به آتش بس در یمن

توافق عربستان و یمن درخصوص آتش بس ۲ ماهه

0 نظر

ارسال نظر

capcha