کمپین جهانی "زینب؛ خواهر عشق" در ایران و جهان برگزار می شود

کمپین جهانی "زینب؛ خواهر عشق" در ایران و جهان برگزار می شود

به گزارش سراج24؛ کمپین جهانی (زینب؛خواهر عشق) در کشورهای مختلف به زبان انگلیسی( (Zaynab Sister of love، عربی( زینب؛ اخت العشق)، اسپانیولی(Zainab, la hermana del amor)، ترکی استامبولی  (BenZeynep s.v.a aşkın ablasını seviyorum)،  آلمانی (Ich liebe Zainab, die Schwester der Liebe) در اقصی نقاط جهان از جمله شهرهای اروپای مرکزی، آمریکای شمالی، آمریکا لاتین، آفریقا ، حاشیه خلیج فارس و غرب آسیا همزمان با ایام شهادت بانوی صبر حضرت زینب سلام الله علیها با هدف معرفی این چهره جهان اسلام  برگزار می شود، این کمپین تلاش دارد نه فقط در ایام عزاداری سفیر کربلا بلکه در تمام روزهای سال به فعالیت بپردازد و با روش های مختلف فرهنگی و اجتماعی سعی بر معرفی حضرت زینب سلام الله علیها و اشاعه فرهنگ آزادگی  در سراسر جهان کند.

در تهران 6 موکب در میدان تجریش، خیابان شریعتی (مترو قیطریه)، بلوار اندرزگو، میدان صنعت، میدان کاج و میدان کوثر در بلوار دریا از ساعت 14 الی 22 برپا می باشد.در پایتخب تابلوهای شهری و عرشه پل ها به نام حضرت زینب سلام الله علیها مزین و کمپین "زینب؛ خواهر عشق" به مردم تهران معرفی شد.

در 8 استان کشور و در شهرهای اصفهان، شهرکرد، بروجرد، تبریز، ملایر، خرم آباد، سمنان، شیراز و گرگان موکب های عزاداری به مناسبت شهادت حضرت زینب سلام الله علیها راه اندازی و قرار است با اقدامات فرهنگی ابعاد گسترده شخصیتی این بانوی بزرگوار جهان اسلام معرفی شود.

محفل روضه خانگی وبرقراری سفره احسان اهل بیت (ع) و توزیع آن در بین اهالی محله و شهر هم برپا می باشد و تا امروز قرار است در شهرهای پرنیان، یزد، کوهدشت، زنجان، ایلام ومشهد و در استان های خراسان شمالی، کرمان، مازندران و خوزستان روضه خانگی به نام حضرت زینب سلام الله علیها برگزار شود.

69 پزشک در شهرهای تهران، اصفهان و مشهد در روز پنج شنبه با پیوستن به کمپین زینب خواهر عشق، مراجعان خود را به صورت رایگان ویزیت می کنند.
در یک اقدام متفاوت قرار است در کمپین "زینب؛ خواهر عشق" به 69 خانواده سادات زندانی با جرایم غیر عمد مالی به مناسبت شهادت حضرت زینب سلام الله علیها  بسته معیشتی و فرهنگی تقدیم شود.
تولیدات مختلف رسانه ای از جمله چند فیلم کوتاه داستانی، ویدئو کامنت، کلیپ های تصویری، گفتگوهای خیابانی وموشن گرافی در معرفی ابعاد وجودی حضرت زینب سلام الله علیها توسط فعالان هنری  تولید و همزمان با برگزاری کمپین در فضای مجازی و شبکه تلویزیونی پخش خواهد شد.

در این کمپین فعالان فرهنگی و اجتماعی در مناطق شیعه نشین کشورهای غرب آسیا اقدام به توزیع نذری و بسته معیشتی و فرهنگی در میان دوستداران اهل بیت خواهند کرد و در شهرهای کشورهای غرب آسیا، حاشیه خلیج فارس، اروپا، آفریقا، آمریکای شمالی و لاتین با تجمع و نصب نمادهایی توسط عاشقان خاندان نبوت از مقام شامخ اسوه صبر و تقوا حضرت زینب سلام الله علیها یاد خواهد شد.

در فضای مجازی هم دوستداران این بانوی بزرگوار با   6 زبان انگلیسی، عربی، اسپانیولی، آلمانی، ترکی استامبولی و فارسی هشتک های  #Sister_of_ love، #la_hermana_del_amo  #اختالعشق و #خواهرعشق مقام حضرت زینب سلام الله علیها را پاس می دارند و ضمن ابراز ارادات به مقام شامخ آن حضرت به معرفی ابعاد وجودی دخت بزرگوار امیر مومنان علی علیه السلام می پردازند.

کمپین "زینب؛خواهر عشق" در تلاش است  حضرت زینب سلام الله علیه را به عنوان خواهر کسی که نماد عشق ورزی در کائنات است معرفی و از جایگاه این بانوی بزرگوار عظمت قیام سیدالشهدا و جایگاه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را برای جهانیان ترسیم نماید. در کنار آن معرفی ابعاد وجودی دخت امیرمومنان و حضرت زهرا سلام الله علیها در جایگاه علمی، فقهی  و تبیین ویژگی هایی همچون صبر، از خودگذشتگی و تقوا از دیگر اهداف این کمپین می باشد.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha