درخواستِ کاظم هژیرآزاد برای میدان دادن به کاربلدهای تلویزیون

درخواستِ کاظم هژیرآزاد برای میدان دادن به کاربلدهای تلویزیون

به گزارش سراج24؛ «رهایم نکن» و «نزدیکی‌های بهشت» و چند کارِ دیگر جزو آخرین کارهای مهلب "مختارنامه" و هنرمند با دانش سریال‌های تاریخی و مذهبی تلویزیون و پای ثابت تله‌تئاترهای رسانه‌ملی، کاظم هژیرآزاد است که این روزها در دو سریال «بی‌نشان»  راما قویدل و «بی‌همگان» بهرنگ توفیقی ایفای نقش می‌کند.

او درباره بازگشت چهره‌های محبوب و قدیمی‌ها به رسانه ملّی گفت:  امیدوارم که این طور شود؛ من خودم یکی از همان قدیمی‌ها هستم. سال‌ها تئاتر، سینما و تلویزیون کار کردم و فقط این را می‌دانم که کارگردان‌ها، نویسندگان و بازیگران خوبی داریم که جایشان در جام‌جمِ صدا و سیما خالی است. 

هژیرآزاد افزود: باید این سرمایه‌ها که سال‌ها تلویزیون برای آنها و آنها برای تلویزیون زحمت کشیده‌اند دوباره برگردند و به کار گرفته شوند. چرا باید ترکیه کارهایش را صادر کند؛ زمانی که ما کارهایی می‌ساختیم ترکیه کجا بود و حتی نمی‌توانستند دوربین دست بگیرند. 

بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون خاطرنشان کرد: من اعتقاد دارم تلویزیون باید برای همه اقشار و ذائقه‌ها برنامه و سریال و کار نمایشی داشته باشد. شاید گروهی به دنبال تله‌تئاتر و گروهی هم مشتاقِ استندآپ کمدی‌اند. من فکر می‌کنم تلویزیون باید به همه ذائقه‌ها توجه کند؛ برخلاف اینکه برخی می‌گویند الان تله‌تئاتر نیست و استندآپ کمدی هست! هم تله‌تئاتر نیاز است و هم استندآپ کمدی و نباید به سمتی برویم که سریال‌هایمان و برنامه‌هایمان از آن حالتِ خلاقانه خارج شود و به هم شباهت داشته باشند. این تفاوت و تنوع را مخاطب باید به چشمِ خودش ببیند. 

وی تأکید کرد: من از مدیران جدید در صداوسیما این درخواست را دارم که دوباره به تله‌تئاتر جان بدهند و رونق بگیرد؛ توجه بیشتری به نویسنده‌ها شود و همان‌طور که درباره بازگشت هنرمندان و محبوب صحبت کرده‌اند این قدیمی‌ها و کاربلدها را برگردانند تا دوباره شاهدِ‌ دوران طلایی برنامه‌سازی و سریال‌سازی در تلویزیون باشیم. 

هژیرآزاد همچنین افزود: باید نسبت به شبکه‌ها و نوع مأموریت‌هایشان یک تفکیکی قائل شوند اما این تفکیک مأموریتی پیش از این محسوس بود اما الان انگار فقط رسیدن به آنتن و پُر شدن آنتن رسالت اصلی تلویزیون شده است.

 

اخبار مرتبط

حضور ۵ فیلم ایرانی در جشنواره مسکو

برخورد سلیقه‌ای باعث کم شدن تولید آثار مذهبی شده است

«شفافیت مالی سینما» در کما

0 نظر

ارسال نظر

capcha