جلسه فردای دومای روسیه درباره استقلال مناطق جدایی طلب در اوکراین

جلسه فردای دومای روسیه درباره استقلال مناطق جدایی طلب در اوکراین

به گزارش سراج24؛ به نقل از روسیاالیوم، ویاچسلاو والودین رئیس مجلس دومای روسیه از جلسه روز سه شنبه درباره بررسی پیش نویس قطعنامه ای که استقلال جمهوری های جدایی طلب در اوکراین را به رسمیت می شناسد، خبر داد.

براساس این گزارش، قانونگذاران دومای روسیه امروز (سه شنبه) قطعنامه ای را تصویب خواهند کرد تا بر اساس آن از ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور بخواهند مناطق جدایی طلب در شرق اوکراین (دونتسک و لوهانسک) را به عنوان مناطق مستقل به رسمیت شناسد.

حزب کمونیست روسیه ماه گذشته با ارائه پیش نویس قطعنامه ای از پوتین خواست جمهوری های خودخوانده لوهانسک و دونتسک را به رسمیت شناسد. کارشناسان به رسمیت شناختن دونباس از سوی روسیه را مقدمه ای احتمالی برای الحاق این منطقه دانسته اند.

دو سند در روز سه شنبه در جلسه دومای روسیه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. قرار است قبل از موافقت پوتین با این دو سند، این اسناد با وزارتخانه های دفاع و امور خارجه روسیه به شور گذاشته شود.

گفتنی است که جمهوری‌های خودخوانده دونتسک و لوگانسک در منطقه دونباس با جمعیت روس تبار، از سال ۲۰۱۴ و به دنبال مناقشه خونین که نزدیک به ۱۳ هزار تلفات جانی به همراه داشت به طور مستقل از کی یف اعلام استقلال کردند.

واشنگتن و متحدانش مدعی هستند که تقویت قوای نظامی روسیه در نزدیکی مرز اوکراین، به مثابه حمله قریب‌الوقوع مسکو به کی یف است.

پوتین این ادعای غرب را محکوم کرده و آن را گمانه زنی‌های تحریک آمیز خوانده است که می‌تواند به درگیری در اوکراین منجر شود.

رفتار غرب و آمریکا در قبال بحران اوکراین به گونه‌ای است که باعث شده مردم این کشور تحت تاثیر این رفتارهای تبلیغاتی و روانی، احساس ترس کنند.

روابط میان مسکو و کی یف از سال ۲۰۱۴ تیره شده و این تنش تحت تاثیر فضاسازی‌های تبلیغاتی آمریکا و متحدانش شدت هم گرفته است.

اخبار مرتبط

اوکراین قبول آتش بس یا اعطای امتیازات به روسیه را رد کرد

جهان برای افزایش قیمت گندم به هر تن 700 دلار آماده شود

ایرانیان خاک مولداوی را ترک کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha