افزایش مراجعات داروخانه‌ها در بهار برای داروهای سرکوب کننده آلرژی

بهترین روش مقابله با آلرژی بهاره دوری از مواد حساسیت زا است

بهترین روش مقابله با آلرژی بهاره دوری از مواد حساسیت زا است

به گزارش سراج24، صفورا محبی با بیان این مطلب اظهار داشت: استفاده مرتب از وسایل تهویه و تصفیه هوا در منزل، دوری از محرک‌های تنفسی مثل هوای سرد، دود سیگار، عطرهای قوی و محرک‌های شیمیایی به این بیماران مستعد آلرژی توصیه می‌شود.

وی با بیان اینکه با آغاز فصل بهار تعداد مراجعین به داروخانه جهت دریافت داروهای آنتی هیستامین و یا کورتون‌ها برای سرکوب علائم آلرژی چند برابر می‌شود، ادامه داد: دوری از ماده حساسیت زا بهترین روش مقابله با آلرژی است و این مسئله آنقدر اهمیت دارد که برخی پزشکان به بیمارانشان توصیه می‌کنند محل زندگی را عوض کنند.

محبی  با اشاره به اینکه هیچ تضمینی وجود ندارد که بیمار به مواد حساسیت زای منطقه جدید حساسیت نداشته باشد یا حساسیت پیدا نکند، افزود: به همین دلیل استفاده مرتب از وسایل تهویه و تصفیه هوا در منزل و استفاده متناوب از ماسک‌های ضد گرد و غبار و همچنین دوری از محرک‌های تنفسی مثل هوای سرد، دود سیگار، عطرهای قوی و محرک‌های شیمیایی به این بیماران توصیه می‌شود.

وی بیان کرد: گروهی از بیماران هستند که با رعایت تمام موارد ذکر شده باز هم نیاز به مصرف دارو دارند که باید متذکر شد 3 راه شکست درمان در این افراد مطرح است.

محبی گفت: بیمارانی که بویژه با کورتیکواستروئید درمان می‌شوند، بعلت اینکه اثر فوری مشاهده نمی‌کنند از ادامه درمان منصرف می‌شوند.

وی تصریح کرد: این بیماران باید بدانند که ویژگی‌های ضد التهابی کورتیکواستروئیدها نیازمند گذشت چندین روز از شروع درمان است تا کاملاً ظاهر شوند بنابراین این گروه از بیماران نباید خودسرانه داروی خود را قطع کنند.

مدیر دارو و مواد مخدر دانشگاه علوم پزشکی فسا افزود: خیلی از بیماران بمحض اینکه علائم شان بهبود می‌یابد درمان را قطع می‌کنند که در اغلب موارد علائم ظرف چند روز مجدداً ظاهر می‌شوند. برای پرهیز از این موضوع بیمار باید بداند که کاهش التهاب مزمن نیازمند ادامه درمان حتی در غیاب علائم است.

محبی خاطرنشان کرد: برای بیمارانی که کورتون موضعی استفاده می‌کنند نیز استفاده صحیح از دارو برای رسیدن به درمان موفق حیاتی است بنابراین باید روش صحیح استفاده از داروهای موضعی هنگام تحویل دارو از داروخانه حتماً از داروساز پرسیده شود.

اخبار مرتبط

رژیم غذای مناسب برای افرادی که دچار حساسیت بهاری هستند

راهکارهای تغذیه‌ای پیشگیری از آلرژی

هشدار به افرادی که کورتون تزریق می‌کنند!

0 نظر

ارسال نظر

capcha