امین حیایی:

«برف آخر» ایمانم را به خدا بیشتر کرد/ همبستگی بین خانواده سینما الزامی است

«برف آخر» ایمانم را به خدا بیشتر کرد/ همبستگی بین خانواده سینما الزامی است

به گزارش سراج24؛ امین حیایی، بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌وگویی گفت: از حضور در «برف آخر» بسیار خشنودم، چون این کار از چنان مضمونی بهره می‌برد که باعث شد ایمان من به خداوند بیش از گذشته شود. این موضوع از هر جایزه‌ای بالاتر است، هرچند نظیر هر بازیگری از دریافت سیمرغ بهترین بازیگر نیز خوشحال هستم و به آن افتخار نیز می‌کنم.

وی افزود: در «برف آخر» گریم بسیار سنگینی را تحمل کردم. این کار برایم سخت بود، چون می‌دانستم کار باکیفیتی را انجام می‌دهم. برای همین دشواری‌های آن را تحمل کرده و نتیجه آن را هم دریافت کردم. جالب است بدانید این فیلم از جمله کارهایی است که خود به خوب بودن آن در زمان فیلمبرداری واقف بودم.

این بازیگر درباره ارتباط با حیوانات در «برف آخر» چنین توضیح داد: نزدیکی به حیواناتی چون گرگ برای همه ترس‌آور است موضوعی که برای من هم صادق بود اما حضور لادن مستوفی و ارتباط بسیار نزدیکی که او با حیوانات داشت به نوعی به من نیز شجاعت داد و ترسم ریخت.

حیایی درباره نحوه بازی در «برف آخر» افزود: برای اینکه بهتر بتوانم به نقش نزدیک شوم، توضیحات فیلمساز و راهنمایی او در شرایط سخت برفی به من کمک بسیاری کرد.

این بازیگر با بیان اینکه سینمای ایران نیاز به همبستگی دارد، گفت: همه اهالی سینما از یک خانواده هستند و باید بین اعضای آن همبستگی وجود داشته باشد. آشنایی من با خانواده سینما قدم به قدم بود. یعنی هر فیلم برایم شرایطی را به وجود می‌آورد تا با افراد جدیدتری آشنا شوم، ویژگی که هنوز هم برایم ادامه داشته و از تازگی آن کاسته نشده است.

وی افزود: دلیل تاکیدم برای حفظ همبستگی در میان خانواده این است که عده‌ای دوست ندارند سینما برقرار باشد و کمر به نابودی آن بسته‌اند در چنین شرایطی تنها کسانی قادرند جلوی این اتفاق را بگیرند که در خانواده سینما حضور دارند و مشکلات و فراز و نشیب‌های آن را درک می‌کنند.

حیایی درباره فیلم «قاتل وحشی» ابراز کرد: این فیلم متاسفانه مشکل ممیزی دارد که باید برطرف شود، البته امسال امیدهایی داده شد که شاهد پخش این فیلم در جشنواره باشیم اما در نهایت این اتفاق رخ نداد.

وی افزود: هر فیلمی زمان خودش را دارد و در همان موعد هم مسلماً به نمایش در خواهد آمد. فیلم «قاتل وحشی» هم چنین خواهد شد و ما در نهایت شاهد نمایش آن خواهیم بود.

این بازیگر در جواب به سوال پایانی مبنی بر اینکه سینما به چه تولیداتی بیش از همه نیاز دارد، تصریح کرد: سینما باید دربردارنده تمام ژانرها باشد زیرا در جامعه ما همه نوع سلیقه‌ای وجود دارد، پس ضروریست برای تمامی علاقه‌ها فیلمسازی کرد. در این راستا فیلم‌هایی که در آن به محیط زیست توجه می‌شود، جز اولویت‌هاست چون ما در این کره خاکی زندگی می‌کنیم و باید به فکر نگهداری آن نیز باشیم ولی متاسفانه آن چیزی که امروز می‌بینیم نشان‌دهنده این امر نیست و ما دائم در حال ضربه زدن به آن هستیم.

اخبار مرتبط

مجید انتظامی: چرا امروز فیلمی ساخته نمی‌شود که بتوان با آن زندگی کرد؟

کندوکاو جوانب فقهی نکاح

محاسن جشنواره فیلم فجر را نباید از نظر دور داشت / واکنش تندم به خاطر مطرح شدن "فرهنگ ضد خانواده" بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha