هزینه 6 تریلیون دلاری آمریکا در جنگ عراق و افغانستان

 هزینه 6 تریلیون دلاری آمریکا در جنگ عراق و افغانستان

به گزارش سراج24 به نقل از العربیه؛ براساس یک تحقیق جنگ عراق و افغانستان بین 4 تا 6 تریلیون دلار برای آمریکا هزینه خواهد داشت و همین مساله محدودیت‌های جدی را در بحث بودجه این کشور به وجود آورده است. تحقیق صورت گرفته که مربوط به دانشگاه هاروارد است به این مطلب اشاره کرده است که هزینه‌های مربوط به 2.5 میلیون سرباز ارتش آمریکا مشکلات زیادی را برای دولت آمریکا به وجود خواهد آورد.

افزایش هزینه‌های جنگی آمریکا موجب ایجاد محدودیت در بودجه بخش‌هایی مانند دیپلماسی و تولید و توسعه و راه‌کارهای جدید نظامی شده است.
به طور خلاصه باید گفت که دولت آمریکا مجبور است که برای چندین دهه هزینه‌های جنگ عراق و افغانستان را پرداخت کند.

بر اساس این تحقیق  پرداخت هزینه‌های مربوط به مراقبت‌های پزشکی و بیمه‌های ازکارافتادگی است بیشترین هزینه را برای دولت آمریکا خواهد داشت، زیرا حدود نیمی از 1.56 میلیون نظامی آمریکایی از این خدمات بهره می‌برند. البته پیش‌بینی می‌شود که این هزینه‌ها طی سال‌های آتی به مراتب افزایش یابد، به طوریکه نقطه اوج هزینه‌های ازکارافتادگی نظامیان در جنگ جهانی اول که در سال 1918 به پایان رسید سال 1969 بود زیرا سربازان به دوران کهولت رسیده بودند.

در این گزارش به مشکلاتی که خانواده‌های سربازان آمریکایی متحمل می‌شوند نیز اشاره شده است. خانواده‌های این افراد مجبورند که ناخواسته با جراحات و معلولیت‌های برخی از نظامیان آمریکایی کنار بیایند.

این گزارش در پایان به انتقاد مردم آمریکا از طولانی شدن جنگ افغانستان اشاره می‌کند و معتقد است که آمریکایی‌ها تصمیم بوش در آغاز جنگ عراق و افغانستان را تصمیمی اشتباه تلقی می‌کنند.

اخبار مرتبط

رشد 3 برابری اخراج نظامیان آمریکایی به دلیل فساد اخلاقی

حمله طالبان به سفارت آمریکا در کابل

پرزیدنت همچنان متوهم است

0 نظر

ارسال نظر

capcha