رونمایی از ۱۰ سامانه دفاعی ارتقا یافته موشکی با حضور وزیر دفاع

رونمایی از ۱۰ سامانه دفاعی ارتقا یافته موشکی با حضور وزیر دفاع

به گزارش سراج24؛ به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع؛ امیر سرتیپ محمد رضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مراسم  که با حضور معاونین و مدیران صنعت دفاعی در مجموعه سازمان صنایع دفاع برگزار شد با تبریک ایام الله دهه مبارکه فجر و با گرامیداشت یاد و خاطره یک هزار شهید صنعت دفاعی طی سخنانی اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهیدان و با تأسی به قرآن کریم  و اهل بیت عصمت و طهارت صلوات الله علیهم اجمعین  و همچنین تدابیر و منویات مقام معظم فرماندهی کل قوا(مدظله العالی)،  یک قدرت محض در غرب آسیا و یک قدرت تاثیر گذار در عرصه های بین المللی  است.

امیر سرتیپ آشتیانی با بیان اینکه بشر همواره به دنبال حیات طیبه است و در طول این مسیر پرمخاطره پیوسته  با خیر و شر و تهدیدات متنوع مواجه می شود گفت: این روند از ابتدای  خلقت وجود داشته و در آینده نیز وجود خواهد داشت.

وی افزود:  یکی از مولفه های اثرگذار در ارتقای توان دفاعی نیروهای مسلح، بهره مندی از سامانه ها ، محصولات و تجهیزات کارآمد در مقابله با تهدیدات دشمن به ویژه در حوزه رزم است لذا تغییرات در صحنه نبرد، ابزارهای متناسب جهت پاسخگویی را می طلبد که ضروری است برای حفاظت و صیانت از کشور و مردم زمینه های ارتقاء توانمندی های نظامی را فراهم نمود.

وزیر دفاع با اشاره به اینکه سازمان صنایع دفاع  می بایست هوشمند سازی و افزایش برد سامانه ها ی دفاعی را به عنوان یک راهبرد اصلی همواره مد نظر قرار دهد خاطرنشان کرد: امروزه با تلاش های انجام گرفته در این سازمان، رویکرد« یک شلیک یک هدف» و درگیری عملیاتی در فاصله دورتر به حول و قوه الهی در ۱۰ عنوان از سامانه های دفاعی تولیدی تحقق پیدا کرده است.

گفتنی است سامانه های دفاعی رونمایی شده شامل انواع موشک های استقراری، محمول بالگرد و پهپاد با مشخصات و مختصات گوناگون متناسب بانیازمندی های دفاعی و همچنین مهمات هوشمند دوربرد و نقطه زن توپخانه ها و خمپاره اندازها می باشد که افزایش برد ودقت در انهدام هدف از خصوصیات اصلی آن ها است.

دراین مراسم بر اساس تحقق رویکرد« ارتقاء متحرک» در سازمان رزم نیروهای مسلح و خودکفایی و بومی سازی محصولات مورد نیاز نیروها" خودرو راهکنشی ارس۳" با ویژگی های خودروهای نظامی نوین و طراحی جدید تک کابین و دو کابین، در فرایند تولید انبوه قرار گرفت.

اخبار مرتبط

بیان واقعیت‌های دفاع مقدس برای اثبات حقانیت ملت ایران کافی است

رفع محرومیت ها و بالفعل کردن ظرفیت های کردستان اولویت دولت است

پدافند هوایی ارتش از موشک‌های با برد ۳۰۰ کیلومتر رونمایی می‌‌‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha