زاکانی: 4 خط جدید مترو با ۱۳۸ ایستگاه در حال بارگذاری است

زاکانی: 4 خط جدید مترو با ۱۳۸ ایستگاه در حال بارگذاری است

به گزارش سراج24؛ علیرضا زاکانی شهردار تهران در صحن امروز شورای شهر درباره تبصره چهارم لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری تهران و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه اظهارداشت: به نظرم معنی ندارد که برای مثال مجتمع‌های ایستگاهی خط ۱۰ بارگذاری شود و از درآمد آن در خط ۶ هزینه کنیم؛ این موضوع قابل اجرا نیست.

شهردار تهران با تأکید بر اینکه اولویت شهرداری خط ۶ و ۷  مترو است، افزود: چهار خط جدید با ۱۳۸ ایستگاه در حال بارگذاری هستند تا حتی مابین ایستگاه‌ها در زیرزمین بارگذاری شود و درآمد آن به عنوان منبع جدید درآمدی خلق شود. 

زاکانی با بیان اینکه هنوز ۲۳ ایستگاه در خطوط ۶ و  ۷ افتتاح و تکمیل نشده است، عنوان کرد: تعهدی که شهرداری به شورا داده بر مبنای تکمیل ۱۱ خط مترو تا سال ۱۴۲۰ است؛ اولویت قطعی شهرداری تکمیل خطوط ۶ و ۷ مترو است، اما امکان ندارد که از بارگذاری خطوط ۸ ،۹ ، ۱۰ و ۱۱، خطوط ۶ و ۷ را تکمیل کنیم.

وی با تأکید بر اینکه باید از منابع داخلی شهرداری تکمیل خطوط ۶ و ۷ انجام شود، گفت: فرمایش اعضای شورا، اساس این تبصره را بهم می‌زند و امکانی که تعهد کردیم تا عرض چندسال مترو تهران را تکمیل کنیم، برای شهرداری مقدور نخواهد بود؛ تبصره چهارم این امکان را به شهرداری می‌دهد که با سرعت سایر خطوط را بدون تأمین اعتبار از سایر منابع عمومی، عملیاتی کنیم.

شهردار تهران بیان کرد: در بند دو و درباره TOD چه در رابطه با مجتمع‌های ایستگاهی تاسیس شده و چه در مواردی که در آینده تاسیس می‌شود، باید این امکانات را فراهم کنیم و این نگاه که تا شعاع ۳۰۰ متر از این مجتمع‌های ایستگاهی باید ارزش افزوده ایجاد کند را هم باید مدنظر قرار دهیم، این مساله در خطوط ۶ و ۷ آماده انجام است و این یک امر کلی حاکم بر همه ایستگاه‌ها است، بنابراین TOD را به عنوان یک الگو لحاظ می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: مطالعات خطوط ۴ گانه دیگر را نیز از دو ماه قبل کلید زدیم و قرارداد آن را بستیم و حتی عملیات احداث خط ۱۰ مترو شروع شده است.

اخبار مرتبط

«زاکانی» از شهرداری نمی‌رود

کشف تخلف یکی از مدیران حقوقی شهری توسط شهرداری

عاملان قتل برادر مالک متروپل آبادان دستگیر شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha