کیفیت هوای تهران طی شش روز هفته گذشته مطلوب بود

کیفیت هوای تهران طی شش روز هفته گذشته مطلوب بود

به گزارش سراج24؛سولماز احدی افزود: کیفیت هوای تهران در هفته گذشته نسبت به دو هفته ابتدایی بهمن سال جاری و نسبت به مدت مشابه سال گذشته در شرایط مناسب‌تری قرار داشت.

کارشناس شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به این که در دوره مورد بررسی ذرات معلق کوچکتر از ۲.۵ میکرون در پنج روز و نیتروژن دی‌اکسید در دو روز (روزهای ۱۷ و ۲۱ بهمن) آلاینده شاخص شهر بودند، اظهار کرد: بیشترین شاخص آلودگی را با عدد ۱۲۷ در اولین روز هفته گذشته ( ۱۶ بهمن) به دلیل تداوم حاکمیت شرایط پایدار جوی و انباشت آلودگی از چند روز قبل شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه به دنبال رشد ناپایداری جوی و افزایش سرعت باد، از اواخر وقت روز شنبه هفته گذشته، پراکندگی آلاینده‌ها در شهر تهران تسهیل شد، تصریح کرد: به این ترتیب، مطلوب‌ترین کیفیت هوای هفته گذشته در روز یک شنبه (۱۷ بهمن) با شاخص ۵۵ به ثبت رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران احدی با بیان اینکه طی روزهای بعد (۱۸ تا ۲۲ بهمن) با کاهش تدریجی تندی باد، افزایش نسبی در غلظت برخی از آلاینده‌ها رخ داد اما تا پایان هفته میانگین شاخص کیفیت هوای روزانه به محدوده غیر مجاز نرسید، خاطرنشان کرد: با افزایش حجم ترددهای شهری همراه با سکون نسبی جوی در ساعات ابتدایی امروز(۲۳ بهمن ماه) شاخص بر خط کیفیت هوا در ساعت ۱۰ صبح روز جاری به عدد ۱۰۱ و شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس رسید.

اخبار مرتبط

کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار دارد

هوای تهران در شرایط ناسالم قرار گرفت

کیفیت هوای تهران همچنان در بازه قابل قبول است

0 نظر

ارسال نظر

capcha