انحصار آمریکا در تولید شتاب دهنده الکترونی توسط دانشمندان ایرانی شکسته شد

انحصار آمریکا در تولید شتاب دهنده الکترونی توسط دانشمندان ایرانی شکسته شد

به گزارش سراج24؛محمد اسلامی در حساب شخصی خود در اینستاگرام نوشت: چندی پیش درباره نقش مهم شتابگرهای ذرات مطلبی را در همین صفحه انتشار دادم و به پژوهش‌ها و فعالیت‌های امیدوارکننده دانشمندان صنعت هسته‌ای در این زمینه اشاره‌ای داشتم.

اسلامی افزود: موضوع شتابگرها به‌عنوان یکی از ابزارهای مهم تأثیرگذار و راهبردی بر صنایع مختلف از جمله غذایی، پزشکی، کشاورزی و ... می‌تواند نقشی شگرف در کاربرد فناوری هسته‌ای در زندگی مردم داشته باشد.

وی تاکید کرد: در این روزها خبر خوشی از به ثمر رسیدن تلاش‌های همکارانم در پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای سازمان انرژی اتمی ایران در تولید شتاب‌دهنده‌های الکترونی و بومی شدن این نوع از شتاب‌دهنده‌ها برای مردم عزیز ایران مخابره شد.

رییس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: بسیار خرسندم که انحصار کشور آمریکا در تولید شتاب دهنده الکترونی توسط دانشمندان ایرانی شکسته شد و جوانان غیور ایرانی در صنعت هسته‌ای بار دیگر افتخاری برای ایران عزیز به ارمغان آوردند.

اسلامی اظهار داشت: این نوع شتاب‌دهنده‌ها در طیف وسیعی از صنایع گوناگون مثل پلیمر، پرتودهی مواد غذایی و تجهیزات پزشکی، تصفیه صنعتی آب و فاضلاب، مقاوم‌سازی تجهیزات برابر حرارت و موارد متعدد دیگری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی خاطر نشان کرد: شتاب‌دهنده‌های الکترونی از سوی متخصصین ایرانی به‌طور کامل بومی شده و در مسیر صنعتی شدن قرار گرفته است. لازم است از همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان که نقش به سزایی در تولید این مدل از شتاب‌دهنده‌ها داشته‌اند، قدردانی داشته باشم ان‌شاءالله در ادامه مسیر و پیشبرد اهداف صنعت هسته‌ای پیروز و سربلند باشیم.

اخبار مرتبط

تاکید امیرعبداللهیان بر ضرورت اجرای توافقات بین ایران و قطر

مسیر درخشان پیشرفت‌های علمی ایران ادامه دارد

دعوت امیرعبداللهیان از وانگ‌ایی برای سفر به تهران

0 نظر

ارسال نظر

capcha